خبرخور

صالحی: جایگاه جریان انقلابی درحوزه تولید در فضای مجازی قابل قبول نیست

به گزارش خبرنگار ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی  به ارائه گزارشی از مجموعه اقدام های این وزارتخانه در حوزه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، جشنواره های فرهنگی و هنری فجر و همچنین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه کرونا پرداخت.

وی در آغاز درباره برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر ۹۹ و جشن پیروزی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرایط کرونایی، گفت: شرایط کرونایی اقتضائات خودش را دارد و همان گونه که در حوزه آئین‌های مذهبی در یک سال گذشته از جمله مراسم محرم و ماه رمضان شاهد تغییراتی در نحوه برگزاری بودیم، در برنامه‌های دهه فجر امسال هم این گونه خواهد بود.

صالحی با بیان اینکه فضای مجازی یکی از بسترهایی بود که توانست به کمک اجرای مناسک مذهبی آئینی بیاید، افزود: اجتماعاتی که در هر سال در ایام دهه مبارک فجر انجام می‌شد امسال ممکن نیست و فضای مجازی فرصت جدیدی برای برنامه‌های گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه مبارک فجر است.

او ادامه داد: یکی از برنامه‌های قابل توجه این ایام، جشنواره‌های فجر بود و امسال سهم فضای مجازی در این جشنواره ها قابل توجه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در جشنواره‌های هنرهای نمایشی، این تمهید انجام شده است که از همه برنامه‌های حدود ۱۰۷ گروهی که امسال در هنرهای نمایش حضور دارند، ضبط حرفه‌ای می‌شوند و در سامانه تئاتر ایران و برخی از پلتفرم‌های دیگر، امکان پخش پیدا می‌کنند.

صالحی همچنین با اشاره به فرصت جدید فضای مجازی برای برنامه‌های گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: البته فضای حضوری هم وجود دارد، اما محدودتر شده و با شیوه نامه‌هایی همراه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: کسانی که می‌خواهند با جشنواره‌های هنرهای نمایشی و موسیقی ارتباط برقرار کنند می‌توانند از سامانه تئاتر ایران و پلتفرم‌های دیگر استفاده کنند.

صالحی در ادامه با اشاره به اینکه حتی گروه‌های بین المللی هم برنامه‌های خود را ضبط کرده اند، ادامه داد: امکان پخش این برنامه‌های ضبط شده از طریق سامانه «بامک» فراهم است.

وی افزود: همچنین فضای مجازی، فرصت جدیدی را به فضای جشنواره موسیقی مشابه جشنواره هنرهای نمایشی می‌دهد.

صالحی در ادامه با بیان اینکه در بقیه جشنواره‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فضای مجازی را به عنوان فضای مکمل در نظر گرفتیم، گفت: در دهه فجر امسال، فرصت جدیدی را در کنار فرصت‌های قدیمی پیدا کردیم و این می‌تواند تجربه تازه‌ای برای ادامه راه در فضای هنری کشور در نکوداشت انقلاب اسلامی در ایام مبارک دهه فجر باشد.

ادامه دارد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا