امام، شهداء و دفاع مقدسزکات العلم نشره

شهید مهدی رضایی مجد (شهید دفاع مقدس)

مهدی در زمستان سرد و پربرف سال ۱۳۴۲ در محله‌ی پاچنار در یکی از محلات کهن تهران به دنیا آمد. کودکی که با آمدن خود در میان خانواده‌ای متوسط اما مذهبی، زندگی اهل خانواده را دگرگون ساخت.

دوران کودکی مهدی در دامن پرمهر و محبت مادری سپری شد که خود از تربیت‌یافتگان مکتب اسلام بود.

روزهای انقلاب با روزهای نوجوانی او توام شد.

۱۲ بهار از سن مهدی نگذشته بود که رشته‌ی فوتبال را برای ادامه‌ی فعالیت‌های ورزشی برگزید و درخشش او در همان ابتدای کار، سبب شد تا به عضویت تیم فوتبال نوجوانان آذر تهران، جوانان اکباتان تهران و در نهایت به عضویت تیم جوانان ایران در سن ۱۷ سالگی در آید. او به همراه تیم فوتبال جوانان ایران، حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در نپال و جام قهرمانی آسیا در بنگلادش را تجربه کرد.

مهدی برای آن‌که بتواند دین خود را به کشور ادا کند با شرکت در عملیات والفجر مقدماتی و والفجر یک، حضور خود در جبهه‌های جنگ را اعلام کرد.

عضویت مهدی رضایی مجد در تیم فوتبال تهران جوان در سال ۶۵ را باید آخرین فعالیت ورزشی‌اش دانست چون او بار دیگر در اواخر بهمن ماه [همان] سال عازم جبهه‌های نبرد شد.

حضور در عملیات تکمیلی کربلای پنج در منطقه‌ی شلمچه در تاریخ دهم اسفند ماه سال ۶۵، نقطه‌ی رهایی این شهید ورزش‌کار از بند این دنیا بود.

مهدی دهم اسفند ماه به دنیا آمد و دهم اسفند ماه هم به سوی معبود خود شتافت.(به نقل از پایگاه خبری ایرنا)

کلام شهید:

با اجازه از حضور حضرت بقیه‌الله اعظم روحی و ارواح العالمین له الفدا و با سلام خدمت امام خمینی که جان بی‌ارزش این بنده‌ی بیچاره فدای او باد، چند کلامی با این دستان لرزان می‌نویسم: ای خدای من تو را به حسینت، تو را به زینب، تو را به زهرایت، تو را به علی‌ات، مرا از درب خانه‌ات ناامید مگردان، مرا جلوی پدران و مادران شهدا رو سیاه نکن. خانواده‌های شهدا بدانند که ما رهرو راه فرزندان شهیدشان هستیم. هر چند ما گناه‌کار هستیم اما به درگاهت آمده‌ایم و عجز و ناله سر می‌دهیم.(به نقل از پایگاه خبری ایرنا)

شهادت: ۱۳۶۵/۱۲/۱۰؛ شلمچه

مزار شهید: تهران

* منبع: نرم‌افزار روزنگار شهدا (کانون گفتگوی قرآنی)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا