امام، شهداء و دفاع مقدسزکات العلم نشره

شهید ماشاالله رنجبر بافقی (شهید دفاع مقدس)

شهید ماشالله رنجبر بافقی در فروردین ماه سال ۱۳۳۶ در محله‌ی سهل ابن علی(ع) واقع در خیابان شیخ محمدتقی بافقی چشم به جهان گشود.

پس از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان خلد برین شد و تحصیلات ابتدایی را تا کلاس ششم ادامه داد و پس از آن ترک تحصیل کرده و به کار مشغول شد.

در سال ۱۳۵۴ به خدمت سربازی اعزام شده و دوره‌ی خدمت سربازی را در پادگان ارتش در شهر شیراز گذرانده و در سال ۱۳۵۶ دوره‌ی خدمت سربازی را به پایان رسانده است.

در سال ۱۳۵۷ پس از گذراندن دوره‌ی آموزش فشرده در کرج و کسب رتبه‌ی اول به عنوان انتظامات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق مشغول به کار شد.

در پاییز سال ۱۳۵۹ بلافاصله بعد از حمله‌ی عراق به ایران برای گذراندن دوره‌ی احتیاط سربازی به جبهه اعزام شده و مدت چهارماه در جبهه‌های حق علیه باطل به عنوان خدمه‌ی توپ ۱۰۶ جنگیده است.

در سال ۱۳۵۸ ازدواج نموده، دو پسر و یک دختر حاصل این ازدواج می‌باشد.

شهید ماشاالله رنجبر در تاریخ ۵ فروردین‌ماه سال ۱۳۶۶ برای چهارمین مرحله در قالب نیروهای بسیجی به جبهه‌ی شلمچه اعزام شده و در تاریخ ۱۱ فروردین، بر اثر اصابت ترکش به چشم چپ به شهادت رسیده است.

در تاریخ ۱۷ فروردین‌ماه توسط مردم همیشه در صحنه‌ی شهر بافق تشییع و در گلزار شهدای امامزاده عبدالله در دامن خاک آرام گرفته است.

امید است ما امانت‌داران صالحی برای شهیدان باشیم.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

علیرضا رنجبر بافقی فرزند شهید. (برگرفته http://www.bafghfarda.com)

 

* منبع: نرم‌افزار روزنگار شهدا (کانون گفتگوی قرآنی)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا