امام، شهداء و دفاع مقدسزکات العلم نشره

شهید بشیر قنبری (شهید دفاع مقدس)

شهید بشیر قنبری، سال ۱۳۴۴ شمسی در خرامه در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود. در کودکی به اتفاق خانواده به شیراز رفت و تحصیلات ابتدایی خود را در شیراز آغاز نمود و مقطع راهنمایی را هم بلافاصله با موفقیت پشت سر گذاشت.

بشیر پیوسته قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در تظاهرات و راهپیمایی‌ها شرکت می‌نمود. ضمن تحصیل، اوقات فراغت خود را با فوتبال می‌گذراند. با شروع جنگ تحمیلی در سال سوم و چهارم دبیرستان به مدت هفت ماه به جبهه اعزام شد و پس از اخذ دیپلم به عنوان پاسدار وظیفه به ماهشهر اعزام گردید و در تیپ کوثر به خدمت مشغول شد که پس از مدتی خدمت در یکی از مأموریت‌های شناسایی سکوی البکر در حالی که به اتفاق ۵ قایق دیگر رزمندگان اسلام از مأموریت بازمی‌گشت توسط هواپیماهای عراقی مورد اصابت موشک قرار گرفت و در دهانه‌ی خور عبدالله در تاریخ چهاردهم اسفندماه سال ۱۳۶۵ هجری شمسی در سن بیست و یک سالگی به فیض شهادت نائل آمد و مفقود الجسد گردید.

بشیر فردی حقیقتاً مؤمن، آرام، متواضع، خوش‌اخلاق و متبسم بود. برای والدینش احترام شایانی قائل بود و با آن‌ها به نرمی برخورد می‌کرد و در کار‌ها به ایشان کمک می‌کرد. به صله‌ی رحم اهمیت زیادی می‌داد و با اخلاق و رفتار نیکویش در شاد کردن کسانی که به واسطه‌ی مشکلات اندوهگین و پریشان بودند، تلاش می‌کرد.

شهید قنبری هر صبح و عصر به صورت مداوم قرآن را با صدای زیبا و دل‌نشین تلاوت می‌نمود و در جلسات سخنرانی آیت‌الله شهید دستغیب شرکت فعالی داشت. تابستان‌ها به پدرش در کار بنایی کمک می‌کرد و خود در این حرفه تجربه‌ی لازم را به دست آورده بود. به ورزش اهمیت زیادی می‌داد و دوستانش را نیز به ورزش‌کردن تشویق می‌کرد.

شهید قنبری جبهه و جنگ و دفاع از سرزمین اسلامی را تکلیف خود می‌دانست و قبل از شهادتش یک‌بار بر اثر اصابت ترکش مجروح شد و یک‌بار هم پایش سوخته بود. او عاشق شهادت بود و چه زیبا به آن دست یافت. (راسخون)

کلام شهید:

قابل تحمل برایم نیست که از یاران مهدی دور باشم و قدرت آن را ندارم که صبور باشم در این دوری.(وبلاگ تندیس نور)

شهادت: ۱۳۶۵/۱۲/۱۴؛ خور عبدالله

مزار شهید: نامعلوم/ جاویدالاثر

* منبع: نرم‌افزار روزنگار شهدا (کانون گفتگوی قرآنی)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا