دست‌نوشته

شهدای مدافع حرم، مردان بی ادعای امروز

هیچ دقت کردید که جوونای رعنای این مردم و مملکت، چقدر آرام و متین، چقدر بی‌سر و صدا و چقدر بی‌ادعا، تو سوریه و عراق برای دفاع از حرم آل‌الله علیهم‌السلام، خیلی خوشگل و زیبا دارن دونه‌دونه پرپر می‌شن؟

مردان بی‌ادعای خدا، همیشه بی‌ادعان. تو این دور و زمونه که سر ما گرم به زندگی و درس و کار و تلگرام و اینستاگرام و برجام و فرجام برجام و خودروی داخلی و وام خودرو و این‌جور چیزاست، اونا چشم‌شون رو می‌بندن رو همه‌ی دنیا و ما و دوستان و خونواده و میندازن خودشون رو تو بغل خود خدا، تو بغل سیدالشهداء علیه‌السلام و…

شیر مادرشون حلال‌شون. پس می‌شه هنوز شیرمرد تربیت کرد؟ می‌شه هنوز بچه‌هایی تربیت کرد که اهل دل‌کندن باشن؟ می‌شه تو این دور و زمونه‌ی هزاررنگ یه رنگ بود؟ می‌شه عاشق شد؟ می‌شه پرواز کرد؟ می‌شه اوج گرفت! 

راست گفت که:

اگر آه تو از جنس نیاز است

در باغ شهادت باز باز است

اینا دارن به ما ثابت می‌کنن که کی مرد عمله و کی فقط اهل حرف‌زدن. آره! همین رفیقت که الان با هم بودین، دیشب روضه بودین، دیروز خونه‌شون بودی، همین بچه‌مثبته و…

آره والا! زمستون می‌ره و روسیاهیش برا زغال می‌مونه. آهای شهدای مدافع حرم! دعامون کنید! دستمون رو بگیرین! خلاصه ما رو یاد کنید ولو با یک صلوات!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا