دست‌نوشتهموضوعاتوبلاگ

شنوتو

یادتان هست که گفتم من اول متن‌محور و بعداً صدامحور هستم؟ دوست دارم بخوانم و بعد از آن ترجیح می‌دهم بشنوم؟ گفتم که تا امروز یک شبکه‌ی اجتماعی خوب که بشود در آن صدا اشتراک‌گذاری کرد ندیدم و کسی هم چیزی معرفی نکرده است؟

حالا خبر خوب و خوش برای علاقه‌مندان این‌که فکر می‌کنم موفق شدم یک شبکه‌ی اجتماعی صدامحور پیدا کنم. زیاد قدرتمند نیست اما بدک هم نیست، هم نسخه‌ی تحت وب دارد -بر خلاف اینستارادیو- هم اپلیکیشن اندرویدی که -ایضا بر خلاف اینستارادیو- کار می‌کند.

امکان پخش زنده هنوز ندارد، اما می‌توانید صدای خود را ضبط کنید، ویرایش کنید، مثلا موسیقی به آن اضافه کنید و نهایتا یک پادکست ۶۰ مگی بسازید و در آلبومی که مناسب آن ساخته‌اید و زیرمجموعه‌ی موضوع مد نظرتان آپلودش کنید. ۶۰ مگ محدودیت حجمی هر فایل است اما بارگذاری چندین و چند فایل برایتان مقدور است.

اگر برنامه‌ساز هستید می‌توانید فایل تولیدشده‌ی خود را بفروشید. کاربران حساب خود را شارژ می‌کنند و فایل‌های پولی را می‌شنوند و یا دانلود می‌کنند و مبلغ فایل از حسابشان کسر می‌شود. امکان دانلود فایل‌ها هم به صورت تک‌تک و هم در قالب یک فایل زیپ وجود دارد. این شارژ حساب و غیره برای شما هم ممکن است، یعنی می‌توانید فقط شنونده باشید. می‌شود حساب‌های مورد علاقه‌ی خود را فالو کنید و از آخرین‌های آن‌ها مطلع شوید، لایک کنید و نظر ثبت کنید. فایل‌های مورد نظر خود را در شبکه‌های اجتماعی یا سایت یا وبلاگ خود با استفاده از کد پیش‌ساخته‌ای که سایت در اختیارتان قرار می‌دهد، منتشر کنید.

خلاصه اگر اهل صدا هستید این شبکه‌ی اجتماعی  بدک نیست.

بنده هم یک حساب با همان سر و شکل اینستاگرامم، در آن‌جا ساختم و کم‌کم دارم آلبوم ایجاد و صدا بارگذاری می‌کنم: مثل جرعه‌نوش، منبر، تک‌مضراب و کتاب‌های صوتیی که تا حالا تولید کردم. خوش‌حال می‌شوم اگر شما را آن‌جا ببینم و با افتخار حساب کاربری شما را فالو کنم و تولیدات صوتی فاخر شما را بشنوم.

مثلا می‌توانید شعرخوانی‌های خود، قطعه‌ی موسیقی مورد پسند خود، یا حتی اگر توان و قدرت و امکاناتش را دارید شبکه‌ی رادیویی اینترنتی خود را آن‌جا بسازید.

اگر حساب کاربری ساختید من را بی‌خبر نگذارید.

راستی یادم نرود که بگویم: اسم این شبکه‌ی اجتماعی «شنوتو» است.

ارادت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا