خبرخور

شلیک در فاصله ۲ متری، واقعیت مراعات نکردنِ محدودیت ها

به گزارش خبرنگار سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکترحمیدرضا جمشیدی در گفتگو با رسانه ملی درباره لزوم اجرای محدودیت‌های کرونایی و مشارکت مردمی گفت: تغییر ژنی ویروس کووید ۱۹ و مجموع عوامل و اتفاقات شهریور گذشته  عامل اصلی افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های امروز است.
 
 

کد ویدیو

دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و افزود: وضعیت جهش ویروس و شرایط فراگیری به شکلی است که دیگر مداخلات ساده و معمولی جوابگو نیست و باید با روند فراگیری، تهاجمی برخورد شود.

وی گفت: تردیدی نیست که طرح جامع محدودیت‌های بهداشتی ممکن است ضعف‌هایی داشته باشد، اما این اشکالات پس از اجرا و با دریافت بازخورد‌ها مشخص و رفع می‌شود.

 
 

کد ویدیو

دکتر جمشیدی از پیگیری مصوبات ستاد ملی کرونا و تفویض اختیار به استان‌ها و استانداری‌ها گفت و افزود: از شنبه برای افزایش سرعت در تصمیم گیری استان‌ها به حکم مقابله با شیوع کرونا و افزایش شیوع کرونا و قرمز بودن منطقه نیازی به مصوبه جدید و تصمیم گیری مجدد در ستاد ملی مقابله با کرونا ندارند و می‌توانند برای ادامه محدویت‌ها در استان تصمیم گیری کنند.

 
 

کد ویدیو

دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره کلیات طرح جدید محدودیت‌ها از تقسیم ۴ گروه مشاغل گفت و افزود: شدت بیماری هم به ۳ رنگ قرمز (۱۰ بیمار کرونایی در صد هزار نفر)، نارنجی و زرد است.

آقای جمشیدی گفت: دوشنبه‌ی هر هفته وزارت بهداشت اعلام وضعیت شیوع کرونا در کشور می‌کند.

 
 

کد ویدیو

 
دکتر جمشیدی از “محله محوری” بعنوان پایگاه سلامت گفت و افزود: این طرح با همکاری بسیج، هلال احمر و … در پیشبرد مقابله با شیوع کرونا با کمک مردم است.

معاون گروه دارویی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) درباره جدیدترین خبر از واکسن ایرانی کرونا گفت: آزمایش حیوانی واکسن ایرانی کرونا موفقیت آمیز بوده و در آذرماه روی داوطلبان آزمایش می‌شود.

 
 

کد ویدیو

دکتر جمشیدی افزود: توزیع بین المللی واکسن کرونا به سازمان بهداشت جهانی سپرده شده و تاکنون ۱۸۰ کشور، از جمله ایران، در این پروژه ثبت نام کرده اند. در صورت تولید واکسن، سازمان بهداشت جهانی ۲۰ درصد جمعیت پرخطر هر کشور را پوشش می‌دهد و اینگونه نیست که کشور تولیدکننده واکسن، دریافت کنندگان را به دلخواه خود گزینش کند.

وی گفت: کیت‌های تولید امروز از کیفیت خوبی برخوردارند. تشخیص بیماران کرونایی در قدم اول باعث مراعات کردن بیمار موثر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا