خبرخور

شرکت پست، ارسال کتاب‌ها را در اولویت قرار داده است

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، بازدید از بخش مرسولات پستی نمایشگاه کتاب تهران، با حضور رمضانعلی سبحانی فر، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، ایوب دهقان کار، رییس نمایشگاه مجازی کتاب، مهدی مقصودی، رییس شرکت پست تهران و رییس مرکز تجزیه مبادلات کشور، حسین صفری، معاون فنی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و جمعی از خبرنگاران انجام گرفت.
مهدی مقصودی، رییس پست تهران و رییس مرکز تجزیه مبادلات کشور، با ارائه گزارشی از وضعیت جمع آوری و ارسال کتاب ها به سراسر کشور گفت: برای ارسال مرسولات پستی، رساندن کتاب به دست مخاطبان را در اولویت قرار داده ایم.


وی افزود: بسته های پستی حاوی کتاب، با سرعت مطلوبی به دست مخاطبان می رسد اما برخی بسته بندی ها، مشکلاتی دارند که کتاب ها در مسیر آسیب می بینند، بارها از ناشران درخواست کردیم که بسته بندی و لفاف مناسب و استاندارد استفاده کنند اما برخی به این نکات توجه نکرده اند.

شرکت پست ایران، مرسولات دریافتی از همه دفاتر پستی را در پست مرکزی واقع در چهارراه لشکر گردآوری کرده و از این دفتر به سوی مقاصدشان رهسپار می‌شوند. 

به گزارش ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال راهی برای حمایت از ناشران و بازار کتاب کشور بود چون این شکل برگزاری نمایشگاه مجازی در این وسعت، با حضور این تعداد ناشر، و با لحاظ دارا بودن بخش فروش، و بخش بین‌الملل، رایت سنتر و نشست های فرهنگی در دنیا بی‌نظیر بوده تا آنکه تصمیم گرفت با استفاده از تجربیات حضور در نمایشگاه‌های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت، این رویداد فرهنگی را در ایران به شکل مجازی برگزار کند.
ایوب دهقانکار مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با حکم معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان ریاست برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب معرفی شد. در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، بیش از ۱۰۰۰ ناشر حضور دارند و بالغ بر ۱۰۰ هزار عنوان کتاب برای عرضه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران ارائه شد.

همچنین ۱۸۰ ناشر خارجی با ۲۰ هزار عنوان کتاب و ۱۴۲ نهاد فرهنگی و آژانس ادبی در بخش رایت‌سنتر نیز در این نمایشگاه حضور دارند. هزینه ارسال کتاب‌ها نیز از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی برای همه مخاطبان رایگان اعلام شده است.

کاری در سطح نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، در واقع یک ابر پروژه چه در حوزه فناوری و زیرساخت و هم در بحث مجازی و حتی کارهای غیرمجازی و بحث لجستیک پشتیبانی مالی اداری و حتی پشتیبانی است.

همچنین فروش بیش از ۵۰ میلیاردی این نمایشگاه کتاب همراه با ثبت بیش از ۷۰۰ میلیون درخواست در سامانه و ارائه پاسخ های درست در کسری از یک ثانیه نشانگر اقبال و استقبال مخاطبان از این رویداد بزرگ فرهنگی و مجازی کشور دارد.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با توجه به استقبال خوب و چشمگیر ناشران و مخاطبان با دو نوبت تمدید از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا دهم بهمن ماه جاری میزبان بازدید کنندگان و علاقه مندان این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در فضای مجازی خواهد بود.

اخبار،‌ گزارش، مطالب و… نمایشگاه مجازی کتاب تهران را علاوه بر رسانه ها می توانید از  خانه کتاب دنبال کنید.

ادامه دارد….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا