دست‌نوشتهوبلاگ

شبیه‌ترین پیام‌رسان داخلی به تلگرام

سلام

آن اول‌ها که پیام‌رسان‌های موبایلی راه افتادند، تقریبا تمامشان را در تبلتم نصب کردم و در هر کدام حسابی ساختم. یادتان هست؟ وایبر، وی‌چت، لاین، واتساپ، اسکایپ، مسنجر فیس‌بوک، ایمو و البته تلگرام.

نگاهی به امکانات و ظاهرشان که بسیار برایم مهم بود و هست انداختم و تمامشان را پاک کردم و فقط تلگرام را نگه داشتم. مهندس گفت: «ناصر! هیچ‌کس تلگرام نداره که آخه!» گفتم: اول به من چه؟ دوم هر کسی با من کار دارد تلگرام نصب کند و سوم: به زودی خواهند داشت؛ و تلگرام چیزی شد که هست و به برکت فیلترینگ برای بعضی از ما ایرانی‌ها چیزی شد که بود.

مهندس بعدها از این خاطره یاد کرد و به خاطر لطف همیشگی‌ای که به بنده دارد کمی هم تعریفم را کرد.

بختک که به جان این پیام‌رسان‌های خارجی افتاد و ایرانی‌هایش کم‌کم متولد شدند هم همین‌کار را کردم؛ تمامشان را نصب کردم و پاک کردم جز دوتا را به جهت انجام وظیفه‌ای که یکی از دوستانم در آن‌ها به بنده محول کرده است. حالا دیگر نمی‌خواهم مثل تلگرام که آینده‌اش را برای مهندس پیش‌بینی کردم از آینده‌ی این نرم‌افزارها بگویم بلکه فقط خواستم به دوستانم عرض کنم که شبیه‌ترین نرم‌افزار پیام‌رسان داخلی به تلگرام -که دل از همه‌ی ما برده بود- قطعا پیام‌رسان «ایتا» است، هرچند که هنوز از نظر امکانات با تلگرام فاصله دارد. البته مسئولینش که نمی‌دانم چه کسانی هستند می‌گویند داریم روز به روز پیشرفت می‌کنیم. خلاصه ایتا احساس کار کردن با تلگرام را حتما برایتان زنده می‌کند، اگر چشم نخورد.

والسلام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا