خبرخور

شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، سید احمدرضا پیش‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزاری آزمون مرحله کشوری بخش معارفی شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه خبر داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اعلام این خبر افزود: آزمون مرحله کشوری بخش معارفی شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه در اوایل آبان‌ماه سال جاری با حضور راه‌‌یافتگان منتخب مرحله استانی به صورت غیر حضوری برگزار شد و شرکت‌کنندگان برای کسب عناوین برتر به رقابت پرداختند.

وی گفت: بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت در بخش دانشجویان در ۹ رشته آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با صحیفه سجادیه، آشنایی با نهج‌البلاغه، سبک زندگی اسلامی ایرانی، پرسمان معارفی، احکام و آشنایی با سیره معصومین(علیهم السلام)، آشنایی با احادیث اهل‌بیت (علیهم السلام) و حفظ موضوعی قرآن کریم و در بخش کارکنان و مدرسان در ۴ رشته آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن‌کریم، سبک زندگی ایرانی اسلامی و سیره معصومین(علیهم السلام) برگزار شد و اسامی برگزیدگان در نیمه دوم آذرماه سال جاری اعلام خواهد شد.

پیش‌بین حضور شرکت‌کنندگان در این بخش را مطلوب ارزیابی و در ادامه بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا و علی رغم مشکلات پیش آمده در کشور، حضور دانشجویان در برنامه‌های قرآنی و جشنواره قرآن و عترت با رشد ۴۰ درصدی همراه بوده که این خود حاکی از علاقه روزافزون دانشجویان به شرکت در فعالیت‌های قرآنی و دینی دانشگاه دارد.

وی در ادامه عنوان کرد: برنامه‌های متنوعی جهت آشنایی دانشجویان با معارف قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) در حال اجراست که امیدواریم تا پایان سال کارنامه قابل قبولی در حوزه بخش ترویج فعالیت‌های قرآنی داشته باشیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا