خبرخور

سیمرغ و ضحاک ماردوش فردا رونمایی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس، انتشارات مدرسه به مناسبت بیست و هشتمین هفته کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، مصادف با سی‌امین سال تأسیس انتشارات مدرسه در برنامه «سالِ سی» از سیمرغ و ضحاک ‌ماردوش رونمایی می‌کند.

«سیمرغ» دومین جلد از مجموعه «شاهکارهای ادبی ایران» است که به تازگی از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب را مرجان فولادوند، نویسنده و پژوهشگر بر اساس منطق الطیر عطار نیشابوری متناسب نیازهای ویژه نوجوانان نوشته است. سیمرغ که به تازگی به فهرست کتاب‌های کلاغ سفید ۲۰۲۰ راه پیدا کرده است، پیش‌تر با تصویرگری محمد برنگی جایزه سوّم نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری شارجه امارات متحده عربی را از آن خود کرده است. 

«ضحاک ماردوش» سومین کتاب از مجموعه «شاهکارهای ادبی ایران» است که همزمان با کتاب سیمرغ به بازار نشر راه پیدا کرده است. این کتاب بر اساس شاهنامه توسط آتوسا صالحی با هدف آشنایی نوجوانان با شاهنامه به نثری روان نوشته شده است. 

 بنابراین گزارش، «مجموعه شاهکارهای ادبی ایران» که در انتشارات مدرسه چاپ می‌شود به آثار شاهنامه، مولوی، عطار، سعدی و… می‌پردازد. گلستان سعدی از این مجموعه مدتی قبل چاپ شده است. 

رونمایی از این دو مجموعه تازه منتشر شده روز دوشنبه ۲۶ آبان‌ماه به صورت مجازی در قالب برنامه«سالِ سی» برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =

دکمه بازگشت به بالا