خبرخور

«سال‌های خاکستری» به «فصل آخر» می‌رسند

به گزارش ایکنا، همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر و چهل‌و‌دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شبکه پنج سیما ویژه برنامه‌های متنوع و جذابی برای پخش در نظر گرفته است. 

برنامه‌هایی چون «سرچشمه»، «هفت‌تیرهای کاغذی»، «نقد سینما»، «ما ایرانی‌ها»، «یه روز تازه»، «دستخط»، «سال‌های خاکستری»، «برخط شو» و… از جمله برنامه‌های تماشایی شبکه پنج سیما در این ایام است.

سرچشمه‌ی انقلابی هر شب ساعت ۲۰

گروه سیاسی شبکه پنج سیما با برنامه‌های «سرچشمه» و «هفت‌تیرهای کاغذی» به استقبال جشن انقلاب می‌رود. ویژه برنامه تاریخی سرچشمه، به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر در ۱۰ قسمت به بررسی حوادث و اتفاقات پیش آمده در انقلاب می‌پردازد. این برنامه با هدف بررسی و تحلیل وقایع ۱۷ شهریور به اوضاع زندان‌های آن زمان می‌پردازد و گرایش هنرمندان و مکان‌های فرهنگی عصر پهلوی را تحلیل و بررسی می‌کند.

این برنامه دیدار همافران با امام(ره) و نقش نیروی هوایی ارتش و بازار تهران را در انقلاب اسلامی ایران تصویر می‌کند. گفتنی است کمیته استقبال از امام خمینی(ره) از دیگر موضوعاتی است که برنامه «سرچشمه» در روزهای انقلاب به آن می‌پردازد.

«سرچشمه» کاری از گروه تلویزیونی بسیج صدا و سیما با همکاری گروه سیاسی شبکه پنج سیما است که موضوعات مختلف تاریخ انقلاب را با حضور شاهدان عینی و کارشناسان آن موضوع بررسی و برای اولین بار فیلم‌های کمتر دیده شده تاریخ انقلاب را منتشر می‌کند.

مستند «هفت‌تیرهای کاغذی» به تهیه‌کنندگی محمد ساسان از ابتدای بهمن در ۲۲ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای به بررسی مطبوعات پیش از انقلاب و روزنامه نگارانی که علیه منافع ملی و مردم عمل کرده‌اند، می‌پردازد.

«نقد سینما» در دهه فجر

برنامه تلویزیونی «نقد سینما» از ۱۲ بهمن هر شب ۳۰ دقیقه بامداد به مناسبت سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. این ویژه برنامه به مدت ۱۰ شب با اجرای امیررضا مافی و تهیه‌کنندگی یوسف بچاری از برج میلاد با هدف نقد و بررسی فیلم‌های سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر تقدیم مخاطبان خواهد شد.

طلوع فجر در قاب یه روز تازه

برنامه صبحگاهی «یه روز تازه» از ابتدای دهه فجر معطوف به این مناسبت از ساعت ۷ تا ۹ صبح پخش می‌شود. مجله خبری صبحگاهی «یه روز تازه» در ایام دهه فجر به بازخوانی دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب می‌پردازد و بخش‌های ویژه و جذابی از جشنواره فیلم فجر را روی آنتن خواهد برد. این برنامه همچنین روز ۲۲ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده پخش می‌شود. حضور گزارشگر «یه روز تازه» در خیابان انقلاب و آزادی و تهیه گزارش از چگونگی برگزاری این جشن و رویداد ملی در ایام کرونا، تماشایی خواهد بود.

«یه روز تازه» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه‌کنندگی مشترک شهرام نسترن راد و روح‌الله رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و… با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، مهدی واعظی، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.

امیدآفرینی در «ما ایرانی‌ها»

ویژه برنامه ترکیبی و گفت‌وگو محور «ما ایرانی‌ها» در ایام دهه فجر با رویکرد معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و پروژه های ملی روی آنتن می‌رود. این برنامه با محوریت امید آفرینی به گفتگو با چهره‌های شاخص و برجسته می‌پردازد. همچنین افراد حاضر در استودیو از حس و حال خوب خود و خاطرات انقلاب می‌گویند. ما ایرانی در دهه فجر از شنبه تا سه‌شنبه هر شب ساعت ۲۲:۰۵ پخش می‌شود.

برنامه «قرنطینه»، «ورزشگاه» و «پنج ستاره» دیگر برنامه‌های گروه اجتماعی است که معطوف به جشن انقلاب روی آنتن خواهد رفت.

بیعت همافران با امام راحل (ره)

گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما، برنامه های «رنگین کمان»، «به خانه بر می‌گردیم»، «دستخط»، «مهمانی به خانه برمی گردیم» را در ایام جشن انقلاب روی آنتن می‌برد.

برنامه «به خانه بر می‌گردیم» که هر روز ساعت ۱۶:۴۵ از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود در دهه فجر با حضور مهمانان و کارشناسان مرتبط به موضوع انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد.

همچنین ویژه برنامه «مهمانی به خانه بر می‌گردیم» و برنامه «دستخط» نیز در این دهه مبارک، تماشایی خواهد شد. «دستخط» دو گفت‌‌وگوی ویژه با حاج علی ثقفی، برادر همسر امام خمینی (ره) و امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیرامون انقلاب ۵۷ و بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی (ره ) گفت‌وگو خواهد کرد. این برنامه جمعه‌ها ساعت ۱۶:۲۰ تماشایی می‌شود.

روایت زندگی ۱۰ مبارز سیاسی در «سال‌های خاکستری»

گروه معارف شبکه پنج سیما، با پخش مستند «سال‌های خاکستری» و برنامه‌های ظهر گاهی «تا نیایش» و «عطر عاشقی» به استقبال جشن انقلاب می‌رود. مستند «سالهای خاکستری» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر هر روز ساعت ۱۶ روی آنتن می‌رود. این مستند که در ۱۰ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای تولید شده با بازی اسما حسینی راوی زندگی افرادی است که سالها در زندان‌های ستمشاهی روزگار گذراندند تا انقلاب و ارزش‌های دینی و انقلابی در سال۵۷ به ثمر بنشیند. «سال‌های خاکستری» بر اساس خاطرات و دست نوشته‌هایی از طاهره سجادی تولید شده که درباره ده تن از مبارزان سیاسی دهه ۴۰ و ۵۰ است.

برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» و «عطر عاشقی» نیز در این ایام معطوف به این مناسبت خواهد بود.

برخط شو فجری می‌شود

گروه تهران و شهروندی با مسابقه آنلاین و تلویزیونی «برخط شو» و برنامه گزارشی «در شهر در استان» دهه مبارک فجر را جشن می‌گیرد. مسابقه جذاب «برخط شو» با طرح سوال‌های انقلابی میزبان شرکت‌کنندگان مسابقه می‌شود و مخاطبان می‌توانند با نصب اپلیکیشن شبکه پنج سیما به صورت برخط در مسابقه ویژه بینندگان شرکت کنند. این برنامه از شنبه تا سه شنبه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ تماشایی می‌شود.

برنامه «در شهر» ، «در استان» ضمن تهیه گزارش از پیشرفت‌های شهری پس از انقلاب اسلامی ایران، گزارش‌های ویژه‌ای از برنامه‌های دهه فجر در سطح استان خواهند داشت.

فصل آخر

تامین برنامه و پخش شبکه پنج سیما برنامه‌های نمایشی و میان برنامه‌های جذابی را برای پخش در این ایام تدارک دیده‌اند. پخش سینمایی «فصل آخر» و «مستند آن روزها» روز جمعه ۱۷ بهمن به ترتیب ساعت ۱۳:۳۰ و ۲۲:۱۰ از جمله آثار نمایشی و تامینی است که تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

داستان فیلم تلویزیونی «فصل آخر» به کارگردانی اسماعیل فلاح‌پور و هنرنمایی هوشنگ توکلی، فقیهه سلطانی، فرحناز منافی‌ظاهر و پرویز شفیع‌زاده در زمان حال می‌گذرد و بازگشتی به سال ۵۶ دارد. این تله‌‌فیلم داستان دختری را روایت می‌کند که یکی از کتاب‌های پدرش را که نویسنده بوده است مطالعه می‌کند و با حقایقی تکان‌دهنده مواجه می‌شود. اتفاقات این داستان در دوران معاصر می‌گذرد و مطالب کتاب، شخصیت‌های داستان را در فضای سال ۵۶ قرار می‌دهد. دختر نویسنده کتاب که داستان نوشته شده پدر را می‌خواند، به دنبال مادرش می‌گردد که قبل از انقلاب دچار حادثه شده است و همدیگر را گم کرده‌اند. او با خواندن کتاب و پیدا کردن شخصیت‌های داستان و…  همچنین پخش شبکه پنج سیما وله، میان برنامه، موسیقی تصویر و … را تدارک دیده است که در فاصله بین برنامه‌ها روی آنتن خواهد برد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا