آن قدیم‌ترهاروان‌شناسیعمومیموضوعات

زبان سوم عشق

۳- ضمن گوش‌کردن در پی کشف احساسات طرف مقابل‌تان باشید.

از خودتون بپرسید همسرم چه عواطفی رو داره تجربه می‌کنه. وقتی فکر کردید که پاسخ رو پیدا کردید، روی اون تاکید کنید. مثلا بگید: «به نظرم می‌رسه چون فراموش کردم کاری رو انجام بدم، تو احساس دل‌سردی می‌کنی.» این گفته به او فرصت می‌ده تا عواطفش رو روشن کنه. همچنین این پیام رو می‌ده که شما به دقت به حرف‌های او گوش می‌دید.

۴- به حرکات بدن توجه کنید.

مشت‌های گره‌کرده، دستان لرزان، اشک، ابروان گره‌خورده و حرکات چشم می‌تونن سر نخی به دست شما بدن تا از احساسات دیگران با خبر بشید. گاه حرکات بدن چیزی می‌گن و کلماتی که به زبان رانده می‌شه چیز دیگری رو. برای روشن‌شدن موضوع سوال کنید تا مطمئن بشید همسرتون واقعا چه فکری می‌کنه و چه احساسی داره؟

۵- حرف همسرتان را قطع نکنید.

پژوهش‌های اخیر نشون دادن که افراد عادی فقط هفده ثانیه به حرف طرف مقابل خودشون گوش می‌دن و پس از اون حرف او را قطع کرده و نظرات خودشون رو می‌گن. اگر من کاملا به صحبت‌های شما توجه کنم و روی اون تمرکز داشته باشم از دفاع‌کردن از خودم یا تهمت‌زدن به شما یا بیان متعصبانه‌ی موضع خودم خودداری می‌کنم. هدف من دفاع از خودم یا اصلاح نظرات شما نیست. هدف من درک شماست.

زبان سوم عشق: دریافت هدایا

هدیه چیزی است که شما در دست‌تون می‌گیرید و می‌گید: «او مرا به خاطر داشت (یا) او به فکر من بود.» شما برای اینکه به کسی هدیه بدید باید به او فکر کنید. خود هدیه نماد اون فکر هست. مهم نیست که چقدر پول صرفش شده. مهم اینه که شما به فکر او بودید. و فقط فکری که در ذهن بوده کافی نیست، بلکه فکری که عملا صرف تهیه‌ی هدیه و اعطای اون به عنوان مظهر عشق شده اهمیت داره.

مادران روزهایی رو که بچه‌ها از حیاط خونه گل می‌چینند و به اون‌ها هدیه می‌دن در خاطر نگه می‌دارن. مادران حس می‌کنند که مورد محبتند حتی اگر اون گل همون گلی بوده که مادر دلش نمی‌خواسته چیده بشه.

هدایا نمادهای بصری عشق هستن

اگر زبان اصلی عشق همسرتون دریافت هدیه است شما می‌تونید یک هدیه‌دهنده‌ی حرفه‌ای بشید. در واقع این یکی از آسون‌ترین زبان‌های عشق برای یادگیریه.

تا زبان چهارم عشق خدانگهدار.

 

* این نوشته از خانم نگین توسلیان است که در کیمیای میهن‌بلاگ ثبت کرده بودند. تاریخ ویرایش: دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا