خبرخور

رییس فرهنگسرای خاوران، دبیر اجرایی بخش جهادی پویش «همیاران سلامت» شد

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، اسماعیل قضات‌لو، رییس فرهنگسرای خاوران و دبیر اجرایی بخش جهادی پویش «همیاران سلامت» با اعلام این خبر گفت: با شیوع ویروس کرونا و همه‌گیرشدن این بیماری، کادر درمانی کشور متحمل فشار زیادی شده است و اگر همیاری و کمک‌های مومنانه و جهادی در همه بخش‌های جامعه نباشد، باید هر روز شاهد مرگ افراد بیشتری در جامعه باشیم. با این توصیفات سازمان فرهنگی‌-هنری شهرداری تهران نیز تلاش دارد تا با راه‌اندازی کمپین‌های مردمی و نیز آموزش‌های غیرمستقیم باری را از دوش نیرو‌های جان بر کف کادر درمان بردارد.

رییس فرهنگسرای خاوران گفت: به همین منظور با راه‌اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» در شهر تهران در پنج بخش «تولیدات رسانه‌ای»، «نیرو‌های جهادی»، «پاک‌کار»، «همیار کوچک» و «قدردانیم»، به یاری کادر درمان آمده‌ایم. در بخش اول با طراحی محتوا و تولیدات رسانه‌ای به آموزش مردمی پرداخته‌ایم که هر روزه در صفحات مجازی تمام مراکز سازمان فرهنگی بارگذاری می‌شود.

 

وی گفت: بخش ساماندهی نیرو‌های جهادی به سه پویش دیگر تقسیم می‌شود. در «پیشگیران» از نیرو‌های خودجوش و مردمی داوطلب استفاده کرده و در مراکز پرتردد مانند ایستگاه‌های مترو، فروشگاه‌های بزرگ و میادین اصلی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند، تذکر دوستانه داده و با اهدای ماسک آن‌ها را به رعایت بهداشت و سلامت جامعه دعوت می‌کنیم. در «درمانگران» از افرادی که به سن قانونی رسیده و داوطلب کار جهادی هستند، ثبت‌نام می‌کنیم تا با حضور در بیمارستان‌ها یاری‌گر کادر درمان باشند. در «دیده‌بانان» با راه‌اندازی کانون‌های محلی از کمک نیرو‌های جهادی و داوطلب برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا و ابلاغ آن به اهالی هر محله استفاده می‌شود.

قضات‌لو در ادامه به پویش «پاک‌کار» اشاره کرده و افزود: در این پویش کسب‌وکار‌های محلی و واحد‌های صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند توسط کانون‌های جهادی شناسایی شده و به آن‌ها لوح تقدیر داده می‌شود. همچنین نشان پاک‌کار روی درب محل فعالیت‌شان نصب می‌شود.

دبیر جهادی همیاران سلامت به بخش چهارم پویش «همیار کوچک» اشاره کرد و گفت: در این پویش از کودکان می‌خواهیم تا از نحوه استفاده از ماسک توسط خود و اطرافیان و شست وشوی مرتب دست‌ها عکس و فیلم تهیه کرده و در این کمپین شرکت کنند. همچنین به کودکانی که در این پویش شرکت کنند نشان همیار کوچک سلامت اهدا می‌شود.

رییس فرهنگسرای خاوران در پایان گفت: بخش پنجم و آخرین فصل از این پویش به قدردانی هرچند کوچک از زحمات کادر درمان اختصاص دارد. در پویش «قدردانیم» تصاویر و دل‌نوشته‌های مردم به همراه نقاشی کودکان و نوجوانان و دست‌ساز‌های هنری مردمی توسط جهادگران جمع آوری شده و در روز پرستار به کادر درمان اهدا می‌شود. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پورتال farhangsara.ir مراجعه فرمایند.

 

منبع: صبح نو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا