خبرخور

رونمایی از کتاب «شهدای ایرانی ادیان توحیدی»

رونمایی از کتاب «شهدای ایرانی ادیان توحیدی»به گزارش خبرنگار گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، این کتاب در مراسم گردهمایی نمایندگان ادیان توحیدی ایران که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار داشتند، رونمایی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با اشاره به همزمانی رونمایی این کتاب با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: با مطالعه مختصری درباره این کتاب می‌توان به مشابهت و بالاتر از آن، ​همانندی حقیقتی که شهدا به آن دست یافته اند فراتر از ادیان مختلف آگاه شد.
وی با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت:​ با توجه به شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا نتوانستیم مانند هر سال با خانواده‌های شهدای ادیان توحیدی ایران دیدار کنیم، اما با استفاده از فضای مجازی با نمایندگان این ادیان در سراسر کشور دیدار کردیم.

در این مراسم که با حضور نمایندگان ادیان توحیدی در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان ادوار مجلس ادیان توحیدی و همچنین رهبران مذهبی این ادیان به صورت نیمه حضوری (وبینار) برگزار شد، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، گفت: پس از پیروزی انقلاب، ​حتی یک دقیقه نیز دشمنان از دشمنی دست نکشیدند، اما ملت ایران در برابر تمام دشمنی‌ها، ​ جنگ و تحریم‌ها موفق و سربلند بود.

همایون سامه یح افزود: رمز موفقیت ملت ایران همان “وحدت کلمه” است که امام (ره) به آن اشاره داشت.
وی تاکید کرد: نباید گذاشت دشمنان داخلی و خارجی اتحاد و انسجام ملت ایران را خدشه دار کنند.
رئیس انجمن زرتشتیان یزد نیز در این مراسم با اشاره به برخی مشکلات درخصوص منزل و محل کارش گفت: پس از پیروزی انقلاب، ​شرایط ادیان توحیدی بسیار مناسب است و حضور آقای نیک نام در شورای شهر یزد موجب حل بسیاری از مشکلات شده است.
در این مراسم پیام خلیفه ارامنه تهران و شمال (اسقف اعظم سبوه سرکیسیان) قرائت شد و همچنین پیام تصویری پاتریاک آشوریان کلدانی کاتولیک جهان پخش و ترجمه آن قرائت شد.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب بر لزوم افزایش آگاهی همگان به ویژه رهبران ادیان و حتی مسئولان از دیدگاه‌های ادیان مختلف تاکید کرد و گفت: افزایش آگاهی موجب افزایش همزیستی بین ادیان می‌شود.
حجت الاسلام دکتر ابوالحسن نواب گفت:​ از نظر من انسان‌ها فارغ از ادیان توحیدی و غیرتوحیدی در ظواهر از حقوق مشترکی برخوردارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 3 =

دکمه بازگشت به بالا