خبرخور

رونمایی از مجازی سازی بخش نظری کوریکولوم دندانپزشکی عمومی

رونمایی از مجازی سازی بخش نظری کوریکولوم دندانپزشکی عمومیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از وبدا، دکتر بهزاد هوشمند درباره جزئیات رونمایی از این طرح گفت: این بخش از مجازی سازی در راستای استفاده از فناوری نوین آموزشی در دنیا مطرح است.

وی با بیان اینکه مجازی سازی در رشته‌های علوم پزشکی در برنامه تحول آموزش هدف گذاری شده است افزود: در همین راستا دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی تخصصی کشور از حدود ۶ ماه قبل با بهره مندی از کار تیمی بالغ بر ۲۵۰ نفر از اساتید دانشکده‌های دندانپزشکی سراسر کشور و بهره مندی از توان افراد موثر در انجمن‌های علمی تخصصی، این طرح را آغاز کرد و در ۲۸ آبان شاهد بهره برداری از آن بودیم.

دکتر هوشمند ادامه داد: در این طرح بیش از ۱۲ گروه آموزشی شامل ۱۰ گروه بالینی و ۲ گروه علوم پایه مشارکت دارند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با بیان اینکه در ۶ گروه، ۱۰۰ درصد بسته آموزشی، در ۲ گروه ۸۰ تا ۹۰ درصد و در ۲ گروه دیگر ۴۰ تا ۵۰ درصد بسته‌های آموزشی آماده هستند گفت: امیدواریم در یک برنامه زمان بندی شده حداکثر تا ۲ هفته آینده تمام بسته‌ها آماده شوند.

وی با اشاره به اینکه اپیدمی کرونا سبب شد تا در برخی سیاستگذاری‌ها تسریع شود افزود: امیدوارم با حمایت وزارت بهداشت زیرساخت‌های لازم انجام شود و بودجه در اختیار آزمایشگاه مجازی قرار گیرد.

دکتر هوشمند با اشاره به مرحله ۲ و۳ طرح گفت: این دو بخش به دروس کارگاهی و آزمایشگاهی مربوط می‌شود.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه بحث عدالت آموزشی هم در این طرح برای ما اهمیت داشت گفت: در کشورمان ۴۳ دانشکده دندانپزشکی وجود دارد که بیش از ۲۵ دانشکده از نظر سوابق در وضعیتی هستند که نیروی انسانی آن‌ها از بعد هیات علمی با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: بنابراین طرح مجازی سازی در راستای تحقق عدالت آموزشی این امکان را فراهم کرده است که تمام دانشجویان در دانشکده‌های کشور بتوانند به محتوای آموزشی استاندارد دسترسی پیدا کنند.

دکتر هوشمند در پایان گفت: امیدواریم این طرح خروجی بسیار خوبی داشته باشد تا دانشجویان در سراسر کشور بهره کافی را ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا