خبرخور

رونمایی از دو کتاب جدید حوزه علمیه خواهران استان البرز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان البرز، حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در آئین رونمایی دو عنوان کتاب از دستاوردهای اخیر اساتید حوزه علمیه خواهران استان که به صورت مجازی و حضوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت دانشمند برجسته هسته ای کشورمان شهید محسن فخری زاده، اظهارکرد: دشمن به دنبال حذف علم و دانش در کشورمان است.

امام جمعه کرج افزود: باید راه و مسلک این مردان خدا در بین پژوهشگران و صاحبان علم تداوم داشته باشد و راسخ تر از قبل به پیشرفت علم و تولید علوم انسانی اسلامی اهتمام داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه با اشاره به اینکه اینگونه مراسم و توجه به نوقلمان و پژوهشگران نباید منحصر به زمان های خاصی باشد، تأکید کرد: فرهنگ کتابخوانی و اهمیت به کتاب بایستی در کشور و خصوصا در استان البرز ارتقاء یابد و مطالعه به یک رفتار مستمر و مداوم تبدیل شود.

در ابتدای این مراسم احمد شایانفر، مدیر مرکز نشر هاجر با اشاره به فعالیت‌های این مرکز، گفت: در این مجموعه تولید آثار فاخر و متفاوت که در سطوح مختلف جامعه به ویژه قشر طلاب طرفدار داشته باشد مورد توجه است.

وی اظهار کرد: قطعا حمایت از چاپ آثار طلاب و نویسندگان جوان حوزوی ضمن بالا بردن انگیزه تحقیق و پژوهش میان جامعه نخبگانی حوزه‌های علمیه خواهران گام مؤثری در عرصه تألیف و تدوین کتب با موضوعات روز خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین محدر، مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز دیگر سخنران این مراسم بود که طی سخنانی گفت: امروز ظرفیت علمی و پتانسیل بالای دانشی در طلاب استان وجود دارد که امید است با حمایت های مرکز نشر هاجر بیش از پیش شاهد رشد تألیفات طلاب این استان باشیم.

وی افزود: یقینا در صدد تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، خصوصا در امر پژوهش طلاب خواهر و عملی نمودن سه وظیفه اصلی طلاب در هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی و بصیرت افزایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی هستیم.

همچنین در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه، عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه تهران به عنوان استاد راهنمای مؤلف کتاب «روش شناسی تولید علوم انسانی اسلامی در پرتو حکمت و جهاد» توضیحاتی را در خصوص این اثر علمی ارائه داد.

لازم به ذکر است، در این مراسم هر یک از مولفان، خانم ها هاشم خانی و عبدلی به معرفی و سیر تکاملی تحقیق و تحریر و محتوای علمی کتاب خود پرداختند.

در پایان مراسم از دو کتاب «حضور خداوند در زندگی انسان» اثر برگزیده استانی و «روش شناسی تولید علوم انسانی اسلامی در پرتو حکمت و جهاد» اثر برگزیده در جشنواره کتاب سال حوزه رونمایی و از مولفان تقدیر شد.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا