خبرخور

روایت فراز‌های مهم تاریخ، وظیفه هنر متعهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در مراسم پایانی نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین افزود: یکی از اقسام مهم فلسفه، فلسفه هنر است. چیستی و ویژگی‌های ذاتی هنر سوال بسیاری از افراد است که آیا همچنان هنر می‌تواند معرفت زا یا معرفت افزا باشد؟.
وی گفت: در گذر تاریخ برای هنر و اقسام آن صد‌ها تعریف صورت گرفته، اما تعریف تام و تمام عرضه نشده است.
 
روایت فراز‌های مهم تاریخ، وظیفه هنر متعهد
حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم ادامه داد: ذاتی که دارای شکوه و حسن است و حق تعالی زینت و جمال تمام محسنات است و به عقیده ملاصدرا زیبایی هنر به دلیل منشا هنر است. ارسطو اولین فردی بود که گفت هنر چیزی نیست جز محاکات آفرینش. هر رخداد و پدیده‌ای اگر در ذات خود قدرت حکایت گری و روایتگری داشته باشد، می‌تواند اثر هنری باشد.
قائم مقام رسانه ملی گفت: امروز به علت فضایی که ایجاد شده دسترسی به محتوا بسیار است و امکان ضبط و ثبت اسناد وجود دارد و امکان تحریف بسیار کمتر است.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم افزود: هنر اگر در خدمت پدیده‌های بزرگ تاریخی قرار نگیرد به وظایف خود عمل نکرده است.
 

کد ویدیو

تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین

در آیین پایانی نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین با حضور قائم مقام رئیس رسانه ملی در مرکز همایش‌های صدا و سیما از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

در نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ اثر در چهار بخش تولیدات تصویری، رادیویی، فضای مجازی و عکس از ۲۲ کشور جهان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و پس از حدود دو ماه داوری برگزیدگان امروز معرفی ‌شدند.

جشنواره جهانی تولیدات اربعین با هدف اشاعه فرهنگ حسینی به همت اداره کل امور بین الملل رسانه ملی برگزار شد.
 

  بیشتر بدانید….

  ورق خوردن برگ آخر نخستین جشنواره جهانی تولیدات اربعین

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =

دکمه بازگشت به بالا