خبرخور

رصد واکسن‌های کرونا در «چرخ» شبکه ۴

رصد واکسن‌های کرونا در «چرخ» شبکه ۴به گزارش خبرنگار حوزه رادیوتلویزیون گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، در این قسمت «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه با دکتر علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران درباره‌ی واکسن‌های فایزر، مدرنا و واکسن‌های ایرانی کرونا گفتگو می‌کند. در روز‌های گذشته شرکت داروسازی فایزر اعلام کرد نتایج اولیه‌ی مرحله سوم کارآزمایی بالینی نشان می‌دهند این واکسن در ۹۰ درصد موارد در پیشگیری موفق بوده و مصونیت به کرونا هفت روز بعد از تزریق نوبت دوم و ۲۸ روز بعد از نوبت اول حاصل شده است. روز گذشته هم شرکت واکسن‌سازی مدرنا اعلام کرد واکسن ضدکرونایی که ساخته تا ۹۴.۵ درصد موثر بوده است. همچنین وزیر بهداشت هم در روز‌های گذشته خبر داد که دو واکسن ایرانی به زودی وارد فاز آزمایش انسانی خواهند شد و مسئولان وزارت بهداشت امیدوار هستند تا نیمه‌ی زمستان این فاز به پایان و در مرحله‌ی بعدی به فاز تولید و توزیع واکسن‌های ایرانی کرونا برسند. در بخش دیگری از این قسمت «چرخ»، محمود حاج‌زمان، روزنامه‌نگار علم، جزییاتی از آلودگی هوا در این روز‌ها را بررسی خواهد کرد.

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویداد‌های علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود.

مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا