خبرخور

رادیو فرهنگ پویش «نذرکتاب» راه‌اندازی کرد / به یکدیگر کتاب هدیه دهیم

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،رادیو فرهنگ به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با همکاری بسیج دانشجویی و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران پویش نذر‌کتاب را برگزار می‌کند.این پویش یکی از برنامه‌های رادیو فرهنگ در هفته کتاب است که احتمال همراهی «گروه فرهنگی ـ جهادی شهدا» نیزدر این پویش وجود دارد.

 پویش «نذر کتاب» به جمع‌آوری و توزیع کتاب به‌ویژه در بین خانواده‌های محروم سراسر کشور اقدام خواهد کرد.این پویش از روز شنبه ۲۴ آبان آغاز شده و از مردم و ناشران برای تجهیز کتابخانه مدارس و مساجد و کتابخانه‌های عمومی مناطق محروم دعوت به همکاری می‌کند‌.

پویش «نذر کتاب» با توجه به این مساله که در دوران شیوع کرونا هستیم در این دعوت همگانی به نذر کتاب در فضای مجازی و رونق نشر دیجیتال و دعوت از ناشران دیجیتال برای ارائه تخفیف و یا اهدای کتاب توجه کرده است.

همچنین با معرفی کتابخانه‌هایی که در فضای مجازی و به شکل دیجیتال، کتاب ارائه می‌کنند ضمن ایجاد انگیزه برای آن‌ها به کمک برای ایجاد زیرساخت برای این حرکت، خیران را دعوت می‌کند.‌

این پویش علاوه بر یک برنامه مجزا در برنامه‌های «هفت اقلیم»، «صبح به وقت فرهنگ» و فواصل پخش برنامه‌ها به دعوت همگانی پرداخته و فعالیت‌های انجام شده را بازتاب می‌دهد.

در رادیو نمای شبکه فرهنگ نیز تصاویر ارسالی مردم از پیوستن به این پویش پخش می‌شود .بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا