خبرخور

دوره تخصصی سطح۴ شیعه شناسی در اصفهان برگزار می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین محسن کاردانپور روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دوره با توجه به مصوبه شورای گسترش حوزه علمیه قم، ویژه طلاب دارای مدرک سطح سه تخصصی و یا کارشناسی ارشد دانشگاه به همراه مدرک سطح سه عمومی برگزار می‌شود.
وی افزود: طلاب سطح سه تخصصی که پایان نامه خود را دفاع کرده‌اند و همچنین دانش آموختگان  مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در مقاطع سطح سه تخصصی و کارشناسی ارشد می‌توانند در رقابت آزمون و مصاحبه پذیرش سطح ۴ تخصصی شیعه شناسی شرکت کنند.
معاون آموزش و تهذیب مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی، تمهیدات لازم برای برگزاری آزمون و مصاحبه به صورت مجازی در کنار ثبت نام اولیه غیرحضوری در دست اقدام است.
وی با بیان این که این دوره با حداقل ۳ نفر و حداکثر ۸ نفر برگزار خواهد شد، گفت: از بین شرکت کنندگان در آزمون، ۱۶ نفر که بالاترین نمره را کس بکنند انتخاب و پس از مصاحبه  علمی هشت نفر در دوره مذکور پذیرفته خواهند شد.
وی اضافه کرد: آزمون ورودی ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹ و مصاحبه ۱۵ دی ماه با توجه به شرایط و دستورالعمل های بهداشتی به صورت حضوری و یا مجازی برگزار می‌شود.
حجت الاسلام‌ کاردانپور گفت: منابع آزمون ورودی و مصاحبه به‌صورت هماهنگ با آزمون تعریف شده با مراکز تخصصی حوزه های علمیه سراسر کشور  و همچنین مرکز تخصصی شیعه شناسی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی است.
وی خاطر نشان کرد: شروع دوره از ابتدای نیم سال بهمن سال جاری خواهد بود و تعداد واحد درسی تعریف شده برای  دوره تخصصی سطح ۴ شیعه شناسی، ۴۰ واحد درسی، ۲۰ واحد پایان نامه و ۱۵ واحد جبرانی برای رشته های غیرمرتبط خواهد بود.
وی از مهلت ثبت نام تا بیستم آذر ماه خبر داد و گفت: ثبت نام به صورت غیرحضوری و از طریق نشانی dte.bz/ssee  امکان پذیر خواهد بود.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) از جمله مراکز تخصصی حوزوی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا