وبلاگ

دوباره یک نامه‌[بسته]ی پیشنهادی برای بیان

سلام

دوباره برای بیان یک نامه فرستادم که ویرایش ادبی‌شده‌اش را اینجا هم ثبت می‌کنم برای رزومه‌ی کاری‌ام [دونقطه‌دی]

یاعلی

از امکانات جدیدی که پی‌لاین ایجاد کرده است امکان فروش فایل‌های دانلودی در وبلاگ‌هاست با این ویژگی که آدرس صفحه‌ی بازگشت یا همان فایل دانلودی باید با آدرسی که در پی‌لاین، درگاه پرداخت فعال دارد یکی باشد. مثلا در کیمیا باشد kimia-ac.blog.ir/myfile…

خب با توجه به اینکه فایل‌هایی که در بیان‌باکس آپلود می‌شوند با آدرس bayanbox.ir شروع شده و چون بیان‌باکس‌دات‌آی‌آر در پی‌لاین با آدرسی که کاربر برای آن درگاه درخواست کرده متفاوت است بنابراین از این امکان نمی‌شود در بیان استفاده کرد. مگر اینکه به تعداد فایل‌های فروشی صفحات مستقل ایجاد شود و آدرس فایل دانلودی را در آن صفحه‌ی مستقل قرار دهیم. این هم یعنی از امکانات اختیاری بیان استفاده و تعداد صفحات مستقل را به تعداد بالاتری افزایش دهیم.

از طرفی نکته‌ی مهم در فروش فایل‌های دانلودی مخفی‌بودن آدرس فایل است. به این معنا که کاربر بعد از پرداخت و دانلود دیگر به آدرس فایل دسترسی نداشته باشد و نتواند بدون پرداخت مجدد فایل را دانلود کند. هرچند هزارماشالا و الله‌اکبر که اگر آدرس فایلی در ثریا هم باشد فرزندانی از فارس پیدا و منتشرش می‌کنند، آنقدر که به قانون کپی‌رایت اهمیت داده و عمل می‌کنند. و این‌یکی یعنی اگر صفحات مستقل هم فعال شوند فقط کافی است یکی از همین فرزندان یک‌بار به آن صفحه دسترسی پیدا کند و غیره و غیره.

به نظر می‌رسد با توجه به این امکان جدید پی‌لاینی و درخواست مستقیم و غیرمستقیم کاربران بیان برای اتصال وبلاگ‌هایشان به یک درگاه مجازی مالی مثل پی‌لاین و… بیان می‌تواند یک ویژگی خاص دیگر به مجموعه‌ی امکاناتش اضافه کند. حالا که پی‌لاین نصف راه را رفته بیان هم نصف دیگرش را برود و کاربرانش را خوشحال کند. فکر نمی‌کنم کار سختی باشد و با یک نامه‌نگاری و همکاری کوچک فنی با پی‌لاین امکان فروش فایل‌های دانلودی در وبلاگ‌های بیان ایجاد می‌شود. فقط قسمت مهم قضیه همان لینک دانلود است که بچه‌های فنی بیان باید بنشینند و برای تولید لینک دانلود یکبارمصرف فکری کرده و حرکتی بزنند.

به هر حال بنده این پیشنهاد را برای هر دوطرف –پی‌لاین و بیان- فرستادم تا شاید شد که بشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا