خبرخور

در روز‌های کرونایی ” اهدای خون ” را فراموش نکنیم

بدر روز‌های کرونایی ه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، همانند سایر کشور‌های جهان، با گسترش کرونا در کشور ما نیز روند اهدای خون کاهشی شد؛ البته مردم نوع دوست کشور ما با مشارکت بسیار خوبی که در پویش «نذر خون» داشتند، باعث شدند کشور با بحرانی جدی در تأمین خون و فرآورده‌های خونی مواجه نشود؛ با این وجود، به دلیل شیوع بیشتر کرونا در شهر‌های کشور و لزوم کاهش تردد مردم در سطح شهر برای جلوگیری از گسترش بیماری، از ابتدای آبان، ذخایر خون کشور رو به کاهش نهاده است.
بر اساس اعلام مدیرکل انتقال خون استان تهران، بیشترین میزان مصرف و اهدای خون، در استان تهران انجام می‌شود و حالا ذخایر خونی همین استان با کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی مواجه شده است که رخدادی کم سابقه محسوب می‌شود.
این کاهش در حالی است که نیاز به خون و فرآورده‌های آن، یک نیاز دائمی است؛ عمل‌های جراحی همچنان در حال انجام است، تصادفات کماکان اتفاق می‌افتد و گروهی از بیماران مثل افراد هموفیلی یا بیماران دیالیزی و تالاسمی و برخی بیماران مبتلا به سرطان، به خون نیاز دارند بنابراین نیاز به خون و فرآورده‌های خونی کاهش پیدا نکرده است. این افراد مصرف‌کننده همیشگی خون هستند.
در همین راستا، دکتر مهدی زاده، مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان این که همه شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون رعایت می‌شود، از همه مردم درخواست کرده است که مانند گذشته، با اهدای خون به هموطنان خود کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا