خبرخور

در این ۹ ماه ۵۰ سال در عرصه تعلیم و تربیت جلو رفتیم

در این ۹ ماه ۵۰ سال در عرصه تعلیم و تربیت جلو رفتیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عبدالرضا فولادوند در مراسم رونمایی از پوستر پنجمین دوره جشنواره دانایی و توانایی، بر دوری از محفوظات محوری و گسترش فرهنگ کتابخوانی در مدارس تأکید کرد و گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از شاخصه‌های توسعه است و اگر بخواهیم توسعه تمدنی را بیان کنیم باید میزان انتشارات و نقد کتب را به صورت ویژه ارزیابی کنیم و همچنین باید از محفوظات محوری در مدارس دور شویم.
وی با بیان اینکه کشوری با زمینه تاریخی و تمدن ۲۵۰۰ ساله باید به میزان مطالعه و دامنه گسترده فرهنگ مطالعه توجه ویژه داشته باشد، افزود: به عنوان متولیان تعلیم و تربیت عمومی موظفیم که استعداد‌های بچه‌ها را شکوفا کرده و آن‌ها را با نوع توانمندی‌شان آگاه کنیم.
فولادوند به وضعیت کرونا در کشور اشاره کرد و ادامه داد: زیست بوم جدیدی که به دلیل کرونا در دنیا ایجاد شده است، گام‌های موثر ایجاد کرد و اگرچه جمع کثیری از هموطنان مان جان باختند، اما در این ۹ ماه، با برنامه‌ریزی‌های دقیق آموزش و پرورش و جهاد صورت گرفته، در عرصه تعلیم و تربیت پنجاه سال جلو رفتیم.
وی اضافه کرد: در شرایط کرونا، تولید محتوای خوبی در حوزه پرورشی داشتیم. همچنین شبکه شاد بستری فراهم کرد تا مدیران کشور بتوانند در کوتاه‌ترین زمان با دورترین نقطه کشور صحبت کنند. در واقع کرونا برای آموزش و پرورش تبدیل به یک فرصت شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + سه =

دکمه بازگشت به بالا