خبرخور

درخواست صدور تأییدیه تحصیلی اینترنتی شد

درخواست صدور تأییدیه تحصیلی اینترنتی شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز سنجش و پایش کیفیت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش در مورد مراحل دریافت تأیید مدارک تحصیلی اعلام کرد:
متقاضی ازطریق تلفن همراه هوشمندیارایانه متصل به اینترنت به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی به آدرس https://emt.medu.ir/مراجعه کند.
فرم‌های تقاضا شامل اطلاعات هویتی، تحصیلی و استعلام گیرندگان را تکمیل کند در مرحله نهایی با پرداخت ۲۳۰۰ تومان، رسید هزینه وکدپیگیری دریافت می‌کند.

تقاضا برای استعلام گیرندگان بخش‌های خصوصی
متقاضیانی که تقاضا را برای استعلام گیرندگان بخش‌های خصوصی تکمیل می‌کنند دقت کنند که حتماً باید عنوان و شناسه ملی ثبت شده را از بخش خصوصی دریافت کنند تا در فرم تقاضا بخش مشخصات استعلام گیرنده، اطلاعات درست را وارد کنند. برای بخش‌های دولتی نیازی به اطلاعات شناسه ملی نیست.

نحوه دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی
استعلام‌گیرنده می‌تواند جهت دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی صادر شده با انتخاب یکی از روش‌های زیر و از طریق مکاتبه رسمی با دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تقاضای خودرا اعلام کند.

استعلام گیرندگان دولتی:
۱. از طریق اینترانت گذرگاه خدمات دولت (GSB) دریافت سرویس تاییدیه تحصیلی
۲. از طریق اینترنت دریافت کارتابل https://kemt.medu.ir/

استعلام گیرندگان غیردولتی

۱. از طریق اینترنت دریافت سرویس بر بستر گذرگاه عمومی خدمات دولت (PGSB)

۲. از طریق اینترنت درگاه ملی خدمات دولت همراه

در هر کدام از راهکار‌ها کد پیگیری و کدملی متقاضی، برای دریافت تاییدیه تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درکل زمانی که در طول یک سال تعداد تقاضای تاییدیه تحصیلی زیاد باشد و یا تعداد بخش‌هایی که نیازمند رصد تاییدیه تحصیلی هستند، زیاد باشد از راهکار گذرگاه خدمات دولت و یا گذرگاه خدمات عمومی دولت استفاده می‌شود.

مزایای خدمت تحت وب تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش
حذف قید مکان و زمان: نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا مکان خاصی نیست و خدمت گیرنده از هر مکانی از طریق تلفن، تلویزیون هوشمند و یا رایانه متصل به اینترنت در هر زمانی به سایت https://emt.medu.ir/مراجعه و درخواست خود را ثبت کند. حذف تردد‌های مکانی، در راستای رعایت پروتکل‌های مبارزه با کرونا، حفظ و نگهداری محیط زیست، حذف هزینه تردد، … است.

تمام مدارک آموزش و پرورش از کلیه دوره‌های تحصیلی از سال ۱۳۰۰ تا کنون قابل استعلام است.
کاهش هزینه: فقط با پرداخت ۲۳۰۰ تومان،

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + بیست =

دکمه بازگشت به بالا