دسته‌بندی نشده

خاک کربلا هنوز در ماتم حسین (ع) خون می گرید (+ فیلم)

تربت امام حسین علیه‌السلام که در موزه‌ی آستان مقدس این حرم نگهداری می‌شود، در روز عاشورا و هم‌زمان با قرائت مقتل حضرت اباعبدالله علیه‌السلام تغییر رنگ داد و به رنگ خون درآمد. این معجزه به صورت مستقیم از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد. مسؤولان این تولیت بلافاصله در محل وقوع این معجزه، حضور یافته و به بررسی این مسأله پرداختند.

علاء أحمد ضیاء الدین مسؤول موزه آستان مقدس حسینی در این باره گفت: ما این تربت را در یک شیشه مخصوص و در مکان معینی در موزه قرار داده بودیم. به این صورت که شش نمونه‌ی مختلف از این تربت را که منسوب به قبر مطهر امام حسین علیه‌السلام بود و از اشخاص و معتمدین کربلا به دست ما رسیده بود با هم مخلوط کرده و در شیشه‌ای قرار دادیم. و به تازگی نیز یک نمونه از تربت را که گفته می­شد اصلی است، به این شش نمونه اضافه کردیم به صورتی که مجموع این نمونه‌ها به اندازه‌ی یک دانه زیتون شد و این اولین مُحرمی بود که بر مجموع این نمونه‌ها می­گذشت که ناگاه متوجه سرخ‌شدن این تربت پس از ساعت ۹ صبح روز عاشورا شدیم. به این صورت که یکی از کارکنان موزه متوجه این امر شده و با من تماس گرفت و من فورا خودم را به موزه رساندم و با صحنه‌ی عجیبی روبرو شدم و تا کنون نیز برای ما معلوم نیست که آیا یکی از این نمونه‌ها سرخ شده و باقی نمونه‌ها را نیز سرخ کرده؟ یا اینکه همه‌ی نمونه‌ها اصلی بوده؟

وی افزود: شبکه‌ی "کربلا" فورا اقدام به تصویربرداری از این واقعه کرد و دوربین‌های این شبکه به مدت ۴۸ ساعت ناظر افزایش سرخی این تربت بودند که رفته‌رفته سرخ‌تر می­شد و هم اکنون نیز نوار ضبط شده این ساعات نزد ما موجود است.

سرخی تربت تا ۱۳ محرم ادامه داشت

ضیاء‌الدین در پاسخ به این سؤال که سرخی تربت تا چه زمانی ادامه داشته گفت: تا روز ۱۳ محرم ۱۴۳۴ این سرخی همچنان ادامه داشته است.

وی افزود: به خاطر کمی جا و محافظت از این تربت نفیس، به همراه اشیاء نفیس دیگر همچون قرآن مکتوب به خط امام علی علیه‌السلام و موی پیامبر صلی الله علیه و آله و اشیاء نفیس دیگر در خزانه‌ای ویژه در حرم حسینی نگهداری می­شود و این تربت از اموال شخصی این موزه محسوب می­شود.

 

 

[دقیقا مشابه این واقعه در مقام راس‌الحسین علیه‌السلام نیز رخ داده است.]

 

 

و فیلم

 

دریافت

مدت زمان: ۲ دقیقه ۲ ثانیه

::

لینک مطلب کامل در سایت شیعه‌نیوز (+، +، +) و وبلاگ هیات یازینب (س) شهرستان بن (+)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا