خبرخور

«خاطرات زیرزمینی» روی آنتن امید می‌رود

سری دوم «خاطرات زیرزمینی» روی آنتن می‌رودحجت عیدی، تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی «خاطرات زیرزمینی» در گفت‌وگو با ایکنا گفت: مخاطب این مجموعه پویانمایی کودکان و نوجوانان هستند و داستان آن نیز به روزهای انقلاب برمی‌گردد. قهرمان این داستان نوجوانی به نام روزبه است که با سفر به تهران در خانه قدیمی پدربزرگش ساکن می‌شوند. او پدربزرگش را ندیده، زیرا او خبرنگار بوده و در دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیده است.

وی افزود: روزبه در خانه پدربزرگ، اتاق مخفی پیدا می‌کند و با اطلاعاتی اعم از نوارهای کاست که پدربزرگ در سال‌های انقلاب و جنگ جمع‌آوری کرده است، مواجه می‌شود. با گوش کردن هر یک از این نوارها به خاطرات پدربزرگ سفر می‌کند و با این سفر یک رابطه عاطفی بین او و پدربزرگش ایجاد می‌شود.

عیدی ادامه داد: هر یک از این نوارها به رویدادها و اتفاقات خاص انقلاب مربوط بوده و از تولیدات مرکز صبا در ایام دهه فجر است. سال گذشته سری نخست این مجموعه در سیزده قسمت تولید شد و سری دوم آن نیز در سیزده قسمت از شبکه امید پخش خواهد شد.

این تهیه‌کننده تصریح کرد: با توجه به اینکه نوجوانان و جوانان امروز قرابت ذهنی و تاریخی با انقلاب ندارند، از این رو ضروری است با ساخت چنین مجموعه‌هایی آنها را با رویدادهای انقلاب آن هم با زبان داستان و در قالب هنری پویانمایی آشنا کنیم.

سری دوم «خاطرات زیرزمینی» روی آنتن می‌رود

وی یادآور شد: گلناز هزاره مدیر هنری، رامین نظری ترکیب‌بندی و فریور خمسه مدیریت تولید این مجموعه را عهده‌دار بودند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا