خبرخور

«حجره شماره دو» رضا یزدانی چهارشنبه افتتاح می‌شود

کتاب «حجره شماره دو» رونمایی می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر؛ در آیین رونمایی از کتاب «حجره شماره دو» حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی فرمانده بسیج در دوران دفاع مقدس و سردار رضا سیف‌اللهی فرمانده سابق نیروی انتظامی حضور می‌یابند.

کتاب «حجره شماره دو»، خاطرات حجت‌‏الاسلام ابوالقاسم اقبالیان، اثری در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس استان قم به قلم رضا یزدانی است. حجت‌الاسلام اقبالیان یکی از شاهدان عینی است که در بسیاری از مقاطع حساس تاریخ انقلاب و دفاع مقدس حضور داشته و نقش‌آفرینی کرده است. وی همچنین با شخصیت‌های مهم تاریخ انقلاب ارتباط داشته و خاطرات دست اول و شنیده نشده فراوانی از آنها دارد که تاکنون نقل نشده و برای نخستین بار است که در کتابی منتشر می‌شود.

این اثر فقط خاطرات شخصی یک مبارز انقلابی نیست، بلکه خلاصه‌ای از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس قم است. زیرا راوی این کتاب در بیشتر اتفاقات مهمِ انقلاب در قم نقش مؤثر داشته و بعضی از روایت‌های او مکمل روایت‌های ناقصی است که پیش از این دیگران نقل کرده‌اند. با کنار هم قرار دادن این برش‌های تاریخی، مخاطبان به روایتی کامل دست خواهند یافت.

اگر چه اهالی جبهه و جنگ در قم او را به خوبی می‌شناسند، اما شاید جوانتر‌ها ندانند که راوی این کتاب چه نقش مهمی در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس داشته و سال‌های سال بی‌نشان مانده است. نام «شیخ اقبالیان» با بسیج قم و اعزام بسیجی‌ها به جبهه گره خورده است. 

این مراسم ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه پانزدهم بهمن در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود. 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا