خبرخور

جلسه‌های خانه تئاتر با معاون رئیس‌جمهوری بی‌نتیجه ماند / مسئولان فقط حرف می‌زنند

به گزارش ایکنا به نقل از رادیو گفت‌و‌گو، شهرام گیل‌آبادی در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: متاسفانه بسیاری از مسئولان مرتبط به حوزه تئاتر بیشتر از پیش بردن کارها، فقط حرف می‌زنند. مسئولان ما در بسیاری از موارد به جای قرار گرفتن در کنار مردم و ارائه راهکارهای مناسب، در جایگاه منتقد قرار می‌گیرند و در مقابل مسئولیت کاری خودشان می‌ایستند.

مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به این که اکثر کشورها با ایجاد سیستم‌ها و ساختارهای درستِ تامین اجتماعی ارزش بیشتری به مردم خود اعطا می‌کنند، عنوان کرد: متاسفانه هنرمندان ایران در ساختار تامین اجتماعی جایگاه مشخص و مناسبی ندارند.

شهرام گیل‌آبادی ادامه داد: بنده در ماه رمضان سال ۹۸ به نمایندگی از جامعه تئاتر مشکلات جامعه تئاتری را به رئیس جمهوری اعلام کردم و آقای روحانی موضوع را به رئیس دفتر خود ارجاع دادند، اما هیچ یک از جلسات به نتیجه مطلوب نرسیدند.

وی اضافه کرد: مشکلات مرتبط به وضعیت تامین اجتماعی جامعه تئاتر در جلسه‌ای که با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم مطرح شدند، اما سازمان تامین اجتماعی در عین وجود دستور مستقیم از معاون اول رئیس جمهوری هنوز وضعیت را سامان نداده است.

مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به این که ما از وزارت ارشاد و اداره کل هنرهای نمایشی انتظاری نداریم، عنوان کرد: اداره کل هنرهای نمایشی در فرآیند فعالیت‌های خودش محدودیت‌های متعددی دارد و به اندازه وسعش کارها را پیش برده است.

وی با اشاره به این که تئاتر در بودجه‌ریزی‌های کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اظهار داشت: اداره کل هنرهای نمایشی سعی دارد با ۱۸ میلیارد تومان کل تئاتر کشور را ریل‌گذاری و هدایت و حمایت کند، در حالی که این حجم از مبلغ برای انجام کار فرهنگی بسیار ناچیز است.

شهرام گیل‌آبادی در پایان تاکید کرد: فعالان تئاتر در ایران هنوز با معیشت و تامین اجتماعی درگیر هستند و وضعیت مطلوبی ندارند. لازم به ذکر است بسیاری از‌ آقایان امروز به فکر افتاده‌اند که برای انجمن‌های تئاتر مقررات صنفی تنظیم کنند، در حالی که تمام شاخه‌های تئاتر قبل از انقلاب اسلامی کد شغلی داشتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا