خبرخور

جزئیات «پویش ملی مهر استادی ایران» تشریح شد

به گزارش ایکنا، نشست خبری «پویش ملی مهر استادی ایران»، امروز ۲۶ آبان‌ماه در سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد. محمدرضا ابن‌الدین، جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، در این نشست بیان کرد: این سازمان با رویکرد حل مسئله، از سال ۱۳۷۹ کار خود را شروع کرده است. اهتمام به امور مردم سرلوحه کار استادان بسیجی است و هر استادی که بین تخصص خود و نیازهای مردم ارتباط برقرار می‌کند، بسیجی است. رسول خدا(ص) فرمود «مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم»، یعنی هر کسی که شب را به صبح برساند و به فکر مسلمین نباشد، مسلمان نیست. بنابراین شرط مسلمان بودن اهتمام به امور مسلمین است.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که بیماری کرونا مردم را با چالش مواجه کرده، شاهد هستیم که افراد زیادی از جمله قشر آسیب‌پذیر جامعه، با مشکلاتی دست به گریبان شده‌اند و از جمله نهادهایی که به مشکل برخوردند نیز دانشگاه است و برخی از اساتید و کارکنان دانشگاه از این مسئله آسیب دیدند. همه اساتید شاغل در دانشگاه استخدام نیستند، بلکه به صورت حق‌التدریس مشغول به کار هستند و از طرفی به دلیل مجازی بودن کلاس‌ها، برای دانشگاه نیز صرفه اقتصادی ندارد که از این اساتید حق‌التدریس استفاده کند، بنابراین مشکلاتی برای آنها به وجود آمده است.

ابن‌الدین بیان کرد: علاوه بر این اساتید، برخی از کارکنان دانشگاه که رتبه بالایی ندارند نیز با مشکل مواجه شده‌اند. نیروهای خدماتی و کارکنان قراردادی هم آسیب‌هایی دیدند. بنابراین لازم است که هر صنفی نیازهای خود را استخراج کند تا مشکلات برطرف شوند.

وی افزود: سازمان بسیج اساتید نیز در این مدت سه دوره کمک مومنانه را در دستور کار خود قرار داده است. در مرحله اول دویست کارگاه کوچک آسیب‌زاده به واسطه کرونا، احیا شدند. در مرحله دوم هزار بسته معیشتی به نیازمندان دانشگاهی داده شد و در مرحله سوم هم سه هزار خانواده آسیب‌دیده را هدف قرار داده‌ایم که اساتید حق‌التدریس، نیروهای خدماتی و … را شامل می‌شود.

ابن‌الدین گفت: هدف ما به عنوان استادان بسیجی این است که به پوشش نیاز نیازمندان اقدام کنیم، چراکه همانطور که اشاره شد، سفارش اسلام این است که همه مسلمانان در شرایط خاص به یکدیگر کمک کنند و نگذارند مستضعفین رنج بکشند. در سفارشات اسلام آمده که ابتدا باید از خانواده خود شروع کرد و بعد به سوی اقربا رفت. از این‌رو بنا را بر این گذاشتیم که به دانشگاهیان کمک‌هایی داشته باشیم.

وی افزود: سازمان بسیج اساتید با ۱۰۸۰ کانون دانشگاهی به میدان کمک مومنانه آمده تا کمک‌های دانشگاهیان را برای این امر جمع‌آوری کند که این کار تحت عنوان «پویش ملی مهر استادی» نام گرفته است. از این‌رو شماره حساب مرکز نیکوکاری شهید شهریاری نزد بانک ملی به شماره ۰۱۱۳۵۵۱۴۵۰۰۰۲ و همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۴۹۸۲۴ به نام مرکز نیکوکاری شهید شهریاری، بانک ملی برای کمک‌های مردم معرفی می‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا