دست‌نوشتهوبلاگ

جرعه‌نوش

سلام

جرعه‌نوش بهانه‌ای بود برای نشستن پای صحبت خدا و حضرات آل‌الله علیهم صلوات‌الله. محل و زمان تولدش هم سال ۱۳۹۲ و فیس‌بوک بود. لوگوی آن را مهندس طراحی کرد، آن وقت‌ها که ذوق و شوقش را داشت؛ جدیدا امتحانش نکردم که ببینم حال ذوق و شوقش چگونه است، امیدوارم خوب باشد.

همانطور که احتمالا می‌دانید کیمیا به عنوان مرجع فعالیت‌های مجازی و غیرمجازی بنده، جرعه‌نوش را در دل خود دارد که علاقه‌مندان باید آن را در آرشیو جستجو کنند.

به خاطر بیماریی که قبلاً حرفش را زده‌ام -بیماری دوسه‌تخته‌کم‌داشتن- یک کانال به اسم جرعه‌نوش در تلگرام و ایتا به آدرس @joreenoush زدم که در آن فعلا فقط پای صحبت خدا می‌نشینیم تا بعداً هر چه وقت کنم و مناسب ببینم به آن اضافه کنم؛ اگر خدا بخواهد.

با جرعه‌نوش روزی یک آیه می‌شنوید، یک حدیث می‌خوانید و مطالبی حول همین دو محور را خواهید دید؛ سعی می‌شود نوع ارائه‌ی این مطالب جدید، متنوع، کوتاه، مفید و در یک کلام جرعه‌نوشی باشد. اگر دوست دارید در این کانال عضو شوید و به دوستان و دیگران نیز معرفی‌اش کنید که فرمود: وَ مَن یُعَظِّمْ شَعائِرَاللهِ فَإنها مِن تَقوَی القُلوبِ.

اگر نظری یا پیشنهادی داشته باشید یا علاقه‌مند همیاری و کمک باشید، بنده مشتاقانه پذیرا هستم که فرمود: یَدُ اللهِ مَعَ الجَماعَةِ.

توصیه که نه، اما پیشنهادی که می‌توانم به دوستانی که مداحی می‌کنند یا به قرائت قرآن علاقه دارند، بدهم  این است که قرائت‌های کوتاه منتشر شده در جرعه‌نوش را با دقت و بارها گوش داده و بدون در نظر گرفتن گستره‌ی صدایشان، برای تربیت و قدرت‌گرفتن حنجره‌ی خود سعی کنند درست مطابق آن‌چه می‌شنوند، بخوانند.

نکته‌ی آخر اینکه کانال کیمیا در تلگرام به آدرس @kimia_ac_ir هم مثل خود کیمیا مرجع انتشار مطالبی است که در کیمیا ثبت می‌شود. بنابراین با عضویت در آن تمام فعالیت‌های کیمیا را دنبال خواهید کرد.

والسلام

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا