خبرخور

توجه ویژه به سردار دل‌ها در جشنواره تئاتر فجر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سید عباس صالحی پس از دیدن نمایش سرباز در تالار وحدت در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که در فضای محرم و مراسم مذهبی یاد و نام سردار سلیمانی را به شکل خاص می‌دیدیم و می‌بینیم، در فضای جشنواره‌های فجر امسال به ویژه جشنواره تئاتر، حضور سوژه و آثار با محوریت سردار سلیمانی کاملا مشهود و ملموس است.
وی افزود: بیش از ۱۰ تئاتر در جشنواره امسال با سوژه و مضمون شهید سلیمانی به روی صحنه می‌رود.
آقای دکتر صالحی بیان کرد: این تئاتر (سرباز) نشان داد که سردار سلیمانی دوستان خودش را شیدای خود می‌کرد و دشمنان را به تحسین وا می‌داشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: کسی که در فضای جبهه‌های نبرد، مرد بزرگ مقاومت و جهاد بود و در فضای ارتباط با مردم در کنار آن‌ها و همراه و هم دل آن‌ها بود و با اقشار مختلف جامعه نسبت به پدری برادری و دوستی داشت.
آقای دکتر سید عباس صالحی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درخصوص اینکه تنها ۳۰ در صد از آثار جشنواره مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی است، وزارت ارشاد چه برنامه‌ای برای زیاد شدن سهم این اثار در جشنواره دارد بیان کرد: جشنواره تئاتر فجر به عنوان جشنواره ملی سال شناخته می‌شود، یعنی به نوعی جشنواره‌های تئاتر کارنامه یکساله تئاتر ایران به حساب می‌آیند پس طبیعتاً با این نگاه سوژه‌های متنوعی مورد توجه هنرمندان تئاتر است که به جشنواره عرضه می‌شود.
آقای صالحی گفت:، اما تئاتری که در جشنواره عرضه می‌شود باید نمایشی از مفاهیم و نگاه‌های متعالی که انسان امروز نسبت به آینده خودش و امروز خود دارد و مباحثی که مربوط به حوزه تاریخ و هویت انقلاب است باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا