خبرخور

تمامی کلانشهر‌ها در وضعیت محدودیت‌های شدید هستند

تمامی کلانشهر‌ها در وضعیت محدودیت‌های شدید هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای علیرضا رئیسی در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با فرمانداران و بخش داران در جمع خبرنگاران افزود: ۲۵ مرکز استان در سطح هشدار ۳ یعنی وضعیت قرمز قرار دارند که تمام این مراکز استان‌ها شامل محدودیت‌های کرونایی می‌شود.
وی گفت: تمام کلانشهر‌ها و همچنین برخی شهر‌ها مانند پایتخت، مشهد، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان و اهواز شامل محدودیت‌های شدید می‌شوند.
رئیسی افزود: منظور از محدودیت‌های شدید یعنی اینکه تمام مشاغل در این شهر‌ها و استان‌هایی که گفته شد به جز مشاغل سطح یک تعطیل می‌شوند.
وی با بیان اینکه چه مشاغلی شامل مشاغل سطح یک هستند، گفت: مشاغل سطح یک مربوط به تأمین مایحتاج ضروری مردم می‌شود و همچنین مواردی از جمله خدمات رسانی امداد و نجات، درمان، مشاغل مربوط به سلامت و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره حضور کارکنان در ادارات نیز افزود: هر چند که حضور کارکنان بر اساس هماهنگی با مدیران ادارات صورت خواهد گرفت، اما در مناطق قرمز تنها یک سوم کارکنان، حق حضور در ادارات را دارند و در مناطق نارنجی یک‌دوم و در مناطق زرد، دو سوم کارکنان حق حضور در ادارات را خواهند داشت.
وی درباره اعمال محدودیت در تردد نیز گفت: در ۲۵ استان و یا در شهر‌هایی که وضعیت قرمز و نارنجی هستند یعنی در سطح هشدار دو و سه قرار دارند، تردد در بین شهر‌ها ممنوع است یعنی پلاک‌های بومی اجازه خروج از شهر‌های میزبان خود و حق ورود به سایر شهر‌ها را نخواهند داشت و پلاک‌های غیربومی هم اجازه ورود به این شهر‌ها را ندارند یعنی مثلاً خودروی دارای پلاک تهران نمی‌تواند وارد شهر اصفهان شود و اگر وارد شود با جرایم سنگین روبه‌رو خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا