خبرخور

تقدیر از حجت الاسلام قرائتی

تقدیر از حجت الاسلام قرائتیبه گزارش خبرنگار حوزه معارف گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سی و دومین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌های کشور، ظهر امروز سه شنبه ۵ اسفند با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و حجت الاسلام اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام حمید محمدی گفت: واکسیناسیون فرهنگی کودکان و نوجوانان به وسیله قرآن و عترت یکی از سازوکار‌های اساسی در مواجهه با تهاجم فرهنگی است.
وی ادامه داد: کاری که امروز قرآنیان در جامعه اسلامی می‌کنند، اقدامی راهبردی و مهم است، زیرا مبنایی‌ترین، حساس‌ترین و ضروری‌ترین اتفاق را برای حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و قرآنی آن انجام می‌دهند.
وی افزود: تنها راه واکسینه کردن مردم در مقابله با همه تهاجم‌های فرهنگی فرهنگ‌سازی و قرآنی کردن نسل است.

سپس حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی به بیان نکاتی درباره وضعیت قرآنی کشور و اهمیت جلسات تفسیر پرداخت.
وی با مقایسه‌ای میان فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی و دولت گفت: دولت برای میوه شب عید مردم هزار برنامه دارد، اما ما چه میزان برای قرآنی کردن مردم برنامه‌ریزی منطقی و درست کرده‌ایم؟ باید از این مسأله عذرخواهی کنیم، زیرا پول و عمر مردم را تلف کرده ایم. کار‌هایی که انجام می‌دهیم یا باید واجب باشد یا مستحب یا مشکل مردم و جامعه را حل کند. سازمان تبلیغات اسلامی باید به این امور مدیران فرهنگی و قرآنی نظارت داشته باشد تا بتواند آن را گسترش بدهد.

در پایان این مراسم حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از یک عمر فعالیت‌های قرآنی حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی تقدیر به عمل آورد.

همچنین در این نشست، از سامانه مدیریت آموزش قرآن، کتاب «قرآن زنده است»؛ ویژه سه ماه مبارک رجب، شعبان، رمضان، کتاب طرح نورالثقلین، کتاب قرآن کتاب مقاومت، کتاب نسخه شفا بخش رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا