خبرخور

تفویض وظایف و اختیارات ستادی در حوزه غذا و دارو به استان‌ها

تفویض وظایف و اختیارات ستادی در حوزه غذا و دارو به استان‌هابه گزارش خبرنگار گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وبدا، آقای طاهر موهبتی معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این اجلاس ضمن تشبیه جایگاه شورای هماهنگی کلان مناطق و شورای داخلی هر یک از کلان منطقه‌ها به پارلمان نظام سلامت برای ستاد وزارت بهداشت، تاکید کرد: با تشکیل مستمر و حضور معاونین ستادی وزارت و روسای کلان مناطق در کارگروه‌های استانی، تصمیمات راجع به استان‌ها با مشارکت معاونین متناظر در دانشگاه‌ها گرفته می‌شود و در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در چهارچوب قوانین و مقررات، توفیق بیشتری حاصل می‌شود.

اولویت غذا دارو واگذاری اختیارات به استان هاست
در ادامه این اجلاس دکتر شانه ساز در سخنانی تصریح کرد: اولویت سازمان غذا دارو استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی و واگذاری اختیارات به استانهاست.
رییس سازمان غذا و دارو گزارش جامعی از برنامه‌های سازمان برای تفویض وظایف و اختیارات در حوزه غذا و دارو و عوامل تاثیرگذار بر آن‌ها ارائه کرد و ضمن تاکید بر سیاست واگذاری و تمرکز زدایی از وظایف و اختیارات این سازمان، افزود: با توجه به وسعت امور در سازمان غذا و دارو، اقدامات مفیدی راجع به بحث تفویض اختیارات و وظایف قابل تفویض انجام گرفته است.
دکتر صومی رییس شورای کلان منطقه ۲ کشور هم در ادامه گزارشی از مصوبات شورای هماهنگی کلان مناطق در حوزه غذا و دارو و وضعیت اجرایی شدن مصوبات ارائه کرد.
در پایان این نشست، تفویض اختیارات و وظایف قابل واگذاری در حوزه غذا و دارو به کلان مناطق و دانشگاه‌ها بررسی و در خصوص چگونگی اجرای آن‌ها تصمیم‌گیری شد.
دبیرخانه کلان مناطق آمایشی دانشگاه‌های علوم پزشکی (ده گانه) براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت‌های برابر، جلوگیری از فعالیت‌های تکراری، استفاده از مزیت‌های منطقه‌ای، تمرکززدایی و جلوگیری از تجمع امکانات، انتقال قدرت تصمیم‌گیری، مشارکت دانشگاه‌ها در موضوعات ملی و فرا استانی و توزیع ماموریت آموزشی نیروی انسانی متخصص مورد نیاز تشکیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =

دکمه بازگشت به بالا