خبرخور

تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت صنایع دستی و بنیاد کرامت رضوی

تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت صنایع دستی و بنیاد کرامت رضویبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در مراسم امضای این تفاهم نامه، خانم پویا محمودیان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد فعالان حوزه صنایع دستی زنان سرپرست خانوار هستند گفت: حمایت از ایجاد، توسعه و اشتغال فعالان صنایع دستی در هشت استان لرستان، خوزستان، گلستان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و کردستان ازمحور‌های مهم تفاهم نامه است.
وی افزود: فروش محصولات صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی صنایع دستی در شهر مقدس مشهد و دیگر استان‌ها از دیگر موارد همکاری بنیاد کرامت رضوی با معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی است.
معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: فعالان و هنرمندان صنایع دستی براساس تفاهم نامه مشترک با شرکت پست می‌توانند محصولات خود را بدون کارمزد و با ۳۰ درصد تخفیف از درب کارگاه یا منزل ارسال کنند.
خانم محمودیان افزود: در تفاهم نامه مشترک با بنیاد کرامت رضوی فعالان صنایع دستی محصولات خود را در قالب بسته‌های سوغات در بازارچه‌های صنایع دستی و در نمایشگاه‌های فضای مجازی عرضه می‌کنند.
وی گفت: بر اساس این تفاهم نامه امکان اسکان برای فعالان صنایع دستی و کارکنان این حوزه در زائرسرای بنیاد در زمان برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی فراهم خواهد شد.
محمدحسین استاد آقا مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی نیز در این مراسم ارائه تسهیلات قرض الحسنه به فعالان حوزه صنایع دستی را از نماداین تفاهم نامه دانست و افزود: میانگین تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دستی ۲۰ میلیون تومان است و این مبلغ برای رشته‌های خاص بر اساس ویژگی‌های تولیدات آن‌ها تا ۳۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.
وی تاکید کرد: مقررات دریافت وام در بانک عامل برای متقاضیان تسهیل شده است و افراد می‌توانند با یک ضامن نیز درخواست وام بدهند.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: درمجموع از سال گذشته ۱۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات خصوصاً در استان‌هایی که از سیل آسیب دیدند پرداخت شد و تا پایان امسال نیز بقیه عملیاتی می‌شود.
استاد آقا افزود: در هشت استان براساس تفاهم نامه مشترک با معاونت صنایع دستی قرار است ۴۰۰ واحد شغلی ایجاد شود.
وی گفت: قرار است در بعد خانواده نیز برای حدود ۱۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کنیم.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی افزود: ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای تفاهم نامه اختصاص دادیم که با معرفی معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با اولویت زنان سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.
استاد آقا تاکید کرد: این تفاهم نامه همکاری به منظور حمایت و ایجاد اشتغال برای فعالان صنایع دستی در شرایط شیوع بیماری کرونا به مدت یک سال اجرا می‌شود که در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا