خبرخور

تعداد دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا به ۳۵ نفر می‌رسد

تعداد دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا به ۳۵ نفر می‌رسدبه گزارش خبرنگار حوزه سلامت گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حامد حسینی افزود: ۲۱ داوطلب در چهار مرحله اول این واکسن را دریافت کردند و با اضافه شدن داوطلبان مرحله پنجم، (۱۴ داوطلب دیگر) در این هفته، مجموع دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا تولید ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با نام کُوو ایران برکت به ۳۵ نفر می‌رسد.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: تعدادی از داوطلبان این مطالعه، دُز دوم واکسن را روز‌های یکشنبه و دوشنبه (۵ و ۶ بهمن) دریافت می‌کنند.
آقای حسینی به وضعیت عمومی ۲۱ داوطلب این طرح اشاره کرد و گفت: حال عمومی این افراد خوب است و مطالعه مسیر تعیین شده در دستورالعمل مصوب را به دقت طی می‌کند.

وی، کل دوره تزریق واکسن داوطلبان اولین مطالعه انسانی مرحله یک واکسن ایرانی کرونا را ۲ ماه اعلام کرد و گفت: ۵۶ داوطلب در این مرحله حضور دارند که طی این مدت واکسن به آن‌ها تزریق می‌شود.
دکتر حسینی افزود: تزریق واکسن به داوطلبان ۲ بار انجام می‌شود به عبارتی تزریق واکسن به آنان در روز‌های صفر و ۱۴ صورت می‌گیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا