خبرخور

ترور یکی از دانشمندان و محققان علمی کشور + عکس

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، این منابع گفته اند در این عملیات تروریستی که بعداز ظهر امروز روی داد دکتر محسن فخری زاده در یکی از مناطق اطراف دماوند هدف قرار گرفته است.

این عملیات ترور در شب سالگرد شهادت شهید دکتر مجید شهریاری رخ داده است. شهید شهریادی از دانشمندان برجسته هسته ای کشور بود که ده سال قبل به دست عوامل رژیم صهیونیستی و با همکاری منافقین ترور شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فیلمی از جزئیات جدید حادثه ترور شهید فخری زاده

کد ویدیو

 

 
تصاویر محل ترور دکتر فخری زاده 

ترور یکی از دانشمندان و محققان علمی کشور

 

 

ترور یکی از دانشمندان و محققان علمی کشور

 

 

ترور یکی از دانشمندان و محققان علمی کشور

 

 

ترور یکی از دانشمندان و محققان علمی کشور

 

 

ترور یکی از دانشمندان و محققان علمی کشور

 
 
 

کد ویدیو

 
 
 
دکتر محسن فخری زاده کیست؟
نام آقای محسن فخری‌زاده به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی منتشر شده است.
نام فخری‌زاده تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.
محسن فخری‌زاده تنها دانشمند ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی سال گذشته خود به زبان آورد و مدعی شد روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.
 
 
سخنان نتانیاهو درباره محسن فخری زاده
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سخنانی در ارتباط با برنامه آماد در ایران صحبت کرد.
 
 

کد ویدیو

 
 
نتانیاهو گفت: “یک بخش کلیدی از این برنامه شامل ایجاد شکل جدیدی از سازمان ها می شود تا آنها همچنان بتوانند به فعالیت های خود ادامه دهند. این ها سخنانی است که دکتر محسن فخری زاده رئیس طرح آماد گفتم. 
نام فخری زاده را به یاد داشته باشید. این دستورالعملی است که او ارائه کرده است. اینجا می توانید آن را ببینید. او می گوید: “هدف کلی اعلام این موضوع است که طرح آماد تعطیل شده است.  او می افزاید این که فعالیت های خاص تحت عنوان توسعه فن آوری هسته ای انجام خواهد شد و در حقیقت، این دقیقا همان کاری است که ایران انجام می دهد. این کشور این فعالیت ها را  در یک سری از سازمان ها طی سال ها انجام می دهد و  در حال حاضر در سال ۲۰۱۸, این فعالیت توسط سازمان نوآوری و تحقیقات دفاعی
انجام می شود که یک سازمان مستقر در داخل وزارت دفاع ایران است.
شما متعجب نخواهید شد که  این نهاد تحت هدایت همان شخصی قرار دارد که هدایت طرح آماد را بر عهده داشت . او  همان دکتر محسن فخری زاده است.
 
 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا