خبرخور

تجلیل از بنیان گذار دایره المعارف تشیع

تجلیل از بنیان گذار دایره المعارف تشیعبه گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، این مراسم در تالار وحدت با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با حضور مسؤولان درحال برگزاری است.
مراسم تماشای خورشید از سوی کمیسیون ملی یونسکو – ایران در سال‌های گذشته راه‌اندازی شد و در آن ثابت‌قدمی و تلاش نام‌آوران حوزه فکر، قلم، اندیشه و هنر گرامی داشته می‌شود.
همچنین در این مراسم از مجموعه داستان‌های الهام‌گرفته از آثار و اندیشه فیلسوف بزرگ ایرانی- اسلامی شیخ شهاب‌الدین سهروردی، تألیف فریدون عموزاده خلیلی نویسنده و پژوهشگر، رونمایی و تندیس این اندیشمند بزرگ به شهر سهرورد تقدیم می‌شود.
استاد مهدی محقق در ۱۰ بهمن ۱۳۰۸ خورشیدی متولد شد و بنیان‌گذار دایره‌المعارف تشیع و عضو سابق هیأت امنای بنیاد دایره‌المعارف اسلامی، نویسنده، علامه، ادیب، فقیه، مجتهد، نسخه‌پژوه و پژوهشگر تاریخ پزشکی اسلامی، مصحح و شارح کتب ادبی و فلسفی و فقهی و استاد دانشگاه تهران را در کارنامه خود دارد.
وی جوایز و افتخارات بسیاری از جمله درجه استاد ممتاز فلسفه اسلامی از سوی مؤسسه بین‌المللی اندیشه و تمدن اسلامی کوالالامپور مالزی در سال ۱۹۹۳، نشان درجه یک ادب فارسی در سال ۱۳۸۲ و جایزه بنیاد البرز به عنوان دانشمند برتر در سال ۱۳۹۳ را دریافت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نه =

دکمه بازگشت به بالا