خبرخور

تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران دوهفته تعطیل شد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، براساس ابلاغیه دستورالعمل اجرایی سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه های دولتی، مبنی بر توقف خدمات و با در نظر گرفتن الزام سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، تالارهای کتابخانه از شنبه پیش‌رو (یک آذرماه) به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود. خدمات الکترونیکی کتابخانه ملی از جمله کتابخانه دیجیتال، مرجع مجازی و ارائه محتوای دیجیتال مورد درخواست کاربران، مانند گذشته برقرار خواهد بود.

کتابخانه ملی ایران در موج اول کرونا نیز از نهم اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ تعطیل شده بود و بخش هایی از این مجموعه ۲۷ خرداد بازگشایی شدند که در کمتر از یک ماه دوباره با محدودیت های کرونایی رو به رو شدند. این نهاد چهارشنبه ۲۵ تیرماه تا جمعه ۳ مردادماه به مدت ۱۰ روز تعطیل شد.
با توجه به التزام سازمان بر رعایت مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری و ادامه داشتن وضعیت قرمز شهر تهران،‌ تالارهای کتابخانه ملی همچنین سه‌شنبه ۲۸ مرداد تا اعلام تغییر وضعیت توسط ستاد کرونا براساس مصوبه شورای معاونان تعطیل اعلام شد.

با افزایش آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از شیوع کرونا بر اساس تصمیم رییس جمهور و ستاد ملی مقابله با کرونا قرار است از روز شنبه یکم آذر برای مهار کرونا محدودیت بیشتری از جمله ممنوعیت تردد شهر به شهر، تعطیلی مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی و حضور حداکثر یک سوم کارکنان ادارات اعمال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا