خبرخور

«بی همه چیز» تاثیر گرفته از جامعه امروز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نشست فیلم سینمایی بی همه چیز با حضور عوامل این فیلم در برج میلاد تهران برگزار شد .
محسن قرایی کارگردان بی همه چیز در این نشست گفت من فیلمنامه این کار را در دوران دانشجویی خوانده بودم و بسیار دوست داشتم و بالاخره تصمیم گرفتم آن را بسازم.
وی ادامه داد خودم را کارگردان می دانم اما پافشاری بر کارگردانی فیلمنامه های خودم ندارم.
محسن قرایی افزود: اعتقاد ویژه ای ندارم که فیلمساز باید فیلم هایش در تداوم هم باشد .هر فیلم می تواند تجربه متفاوتی باشد و برایم جذاب است که آثار متفاوتی را تجربه کنم.دوست دارم فیلم بعدی من هم هیچ ربطی به بی همه چیز نداشته باشد.
وی درباره یکی از شخصیت های فیلم گفت : شخصیت نوری جزو تغییرات بزرگی است که نسبت به نمایشنامه داشتیم.
ایده من این بوده همه تصمیم گیران ۱۰ مرد هستند و باید یک زن در میان اینها حضور داشته باشد که تعادل ایجاد کند. این کاراکتر در نسخه اولیه به اشتباه مرد نوشته بود و با توجه به اتفاقات اگر زن باشد احساساتش واقعی تر است.
وی درباره اینکه آیا بی همه چیز نمادی از جامعه کنونی است و انسانیت در جامعه مرده گفت: فیلمساز نمی تواند مدعی شود که فیلم من نسبتی با جامعه ندارد.من چیزی را که در اطرافم می بینم و از آن تاثیر می گیرم به تصویر می کشم.من کاملا فکر می کنم فیلم بیانگر نگاه من به اتفاقات است .
پرویز پرستویی هم در این نشست گفت: اگر کاری را دوست نداشته باشم اصلا حضور پیدا نمی کنم.محسن قرایی را از مدت ها قبل می شناختم و تصمیم گرفتم در این فیلم حضور پیدا کنم.
وی ادامه داد درباره گناه کار بودن یا نبودن امیر می شود مدت ها حرف زد اما به نظرم بی گناه هم نیست.
آقای پرستویی درباره کم کاری سال های اخیر به واسطه فعالیت های اجتماعی گفت این گونه فعالیت ها پس از سیل ها و زلزله ها و برخی کم کاری ها اتفاق افتاد. البته از اینکه در این سالها کم کار هستم خوشحالم زیرا از ابتدای فعالیتم آموخته ام که هر چه کم کار تر بهتر.
باران کوثری هم در این نشست گفت: این فیلم از تجربه هایی است که شاید در طول دوران بازیگری فرد یک بار پیش بیاید.
وی افزود: چیز مهمی که از مادرم یاد گرفتم این است که به جایزه فکر نکنم جایزه بسیار خوشحالم می کند اما فکر کردن صرف به آن دغدغه ام نیست همین که این نقش را بازی کردم جایزه است.
جواد نوروز بیگی تهیه کننده این فیلم گفت: در تب و تاب جشنواره پارسال من و محسن قرایی درگیر این کار شدیم و از ساختن آن خوشحال شدم.
ادامه دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا