خبرخور

به معلم دلسوز، امید آفرین و فداکار افتخار می‌کنم

به معلم دلسوز، امید آفرین و فداکار افتخار می‌کنمبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، آقای محسن حاجی میرزایی در گفتگوی تلفنی با آقای حسین اسدی، معلم خیر خوزستانی گفت: معلمان خوب و زحمتکش در سراسر کشور باعث شدند تا فعالیت‌های آموزشی در دوره کرونا استمرار یابد.

وی با طرح این پرسش از معلم خیر، که در محل کار چه مسئولیت‌هایی را در حال حاضر بر عهده دارد، اظهار کرد: آموزش مجازی در دوره کرونا باعث شد تا بخشی از عظمت و خدمات معلمان به عنوان الگو‌های بی بدیل در جامعه آشکار شود.

وزیر آموزش و پرورش با تشکر از این معلم که ارثیه پدری خود را برای خرید تبلت برای دانش آموزان روستایی اختصاص داده است، گفت: وجود شما مایه افتخار آموزش و پرورش است و شما الگویی برای همه فرهنگیان و افراد برخوردار جامعه هستید که می‌توانند برای رفع محرومیت دانش آموزان کاری کنند.

آقای حاجی میرزایی با اشاره به فداکاری این معلم که چند سال قبل هم هدیه معلم نمونه کشوری اش را به دانش آموزان نیازمند اختصاص داده بود، گفت: به شما افتخار می‌کنم و به احترام شما می‌ایستم و این گفتگو را ایستاده ادامه می‌دهم. من به وجود معلمانی مانند شما که دلسوز هستند و روح معلمی را به طور کامل درک کرده اید افتخار می‌کنم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ممکن است خیلی از افراد متمول و ثروتمند باشند، اما روح بزرگی مانند شما نداشته باشند، اظهار کرد: روح بلند و همت والای شما می‌تواند الگویی برای همه مردم باشد و شما تصویر امید بخشی از یک معلم دلسوز، فداکار و علاقمند به دانش آموزان ارائه کرده اید و فکر می‌کنم شما می‌توانید میدان داری کنید تا افراد دیگری به شما بپیوندند تا برای مدرسه سازی و کمک به رفع محرومیت‌ها یک نهاد خیریه تاسیس کنید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: خدمت بزرگی به دانش آموزان کرده اید و باعث شدید تا در شرایط کرونا آموزش‌های آنان ادامه یابد. حرکت شما به رفتار الگویی تبدیل شده است که می‌تواند توسط دیگران مورد استفاده قرار گیرد.

آقای حاجی میرزایی ادامه داد: معلمان در شرایط کرونا فداکاری و ایثار زیادی از خودشان نشان دادند و به همه معلمان کشور افتخار می‌کنم و قدردان تلاش‌های آن‌ها هستم.

وی در پایان گفت: به نمایندگی از همه فرهنگیان از شما تشکر می‌کنم و خدا را شاکر هستم که همکاران خوبی مانند شما داریم و انشالله که توفیق خدمتگذاری واقعی همه معلمان را داشته باشم.

آقای حسین اسدی معلم خیر خوزستانی و راهبر آموزشی مناطق محروم و عشایری اندیمشک بخش الوار در گفتگوی تلفنی با وزیر آموزش و پرورش گفت: به قدری خوشحال کردن کودکان شوق انگیز است که هرکس تحت تأثیر قرار می‌گیرد و کار خیر خود را آغاز می‌کند.

وی با تشریح اینکه چطور شد که قصد خریدن تبلت برای دانش آموزان نیازمند را کرده است، گفت: از ارثیه پدرم یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان به من رسید و قصد گرفتن یک ماشین داشتم که در گفتگو با یکی از مدیران مدارس قرار شد با یک دختر دانش آموز که مدیر مدرسه فکر می‌کرد دچار افسردگی شده است صحبت کنم.

معلم خیر خوزستانی ادامه داد: در گفتگو با این دختر دانش آموز متوجه شدم که به دلیل نداشتن ابزار‌های هوشمند و عقب افتادن از درس دچار عقب ماندگی از تحصیل و در نتیجه افسردگی شده است. به همین دلیل این دانش آموز را به مدرسه دعوت کردم و به او یک تبلت هدیه دادم.

وی در توصیف زمانی که این دختر دانش آموز تبلت را هدیه گرفت، گفت: این دختر به قدری از گرفتن چنین هدیه‌ای شادمان و ذوق زده شد که من ماشین را فراموش کردم و تصمیم گرفتم همه پول‌های ارثیه پدری ام را برای خرید تبلت و گوشی اختصاص دهم.

این معلم اندیمشکی منطقه الوار ادامه داد: پس از این تصمیم توانستم ۱۵۳ تبلت برای دانش آموزان مناطق محروم تهیه کنم و از ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان جلوگیری کنم و قصد دارم تا هفته آینده ۲۰۰ تبلت دیگر تهیه کنم و مانع ترک تحصیل یا افت تحصیلی دانش آموزان شوم.

این راهبر آموزشی مناطق روستایی و عشایری با بیان اینکه کتاب‌هایی در موضوع چگونه به دانش آموزان مناطق محروم کمک کنیم، نوشته ام، از قصد خود برای ساختن چند مدرسه در مناطق کپر نشین خبر داد و گفت خیر دیگر هم در این راه به من قول مساعدت و کمک داده اند.

وی ادامه داد: پس از این کار با فردی آشنا شدم که تحت تأثیر کاری که انجام دادم، قصد دارد تا ساختمان ۴ میلیاردی خود را بفروشد و برای ساخت مدرسه و رفع محرومیت دانش آموزان خرج کند.

آقای اسدی گفت: به قدری خوشحال کردن کودکان شوق انگیز است و من فیلم‌هایی از شادی و ذوق کودکان دارم که هرکسی با دیدن این فیلم‌ها آنقدر تحت تأثیر قرار می‌گیرد که این کار خیر را آغاز می‌کند.

شایان ذکر است؛ این معلم فداکار در زمان وزارت آقای علی اصغر فانی معلم نمونه کشوری شده بود و در آن زمان هم ۲۱ میلیون تومان بابت معلم نمونه کشوری شدن هدیه گرفته بود و در آن زمان این هدیه را به ۲۱۰ دانش آموزان مناطق محروم و نیازمند و هر دانش آموز ۱۰۰ هزار تومان هدیه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا