خبرخور

بهره‌برداری از داده‌های بیوبانک نقشه‌برداری مغز

بهره‌برداری از داده‌های بیوبانک نقشه‌برداری مغزبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز نقشه برداری مغز؛ بیوبانک نقشه‌برداری مغز ایران (IBMB) در نخستین رویداد بازی با داده‌های واقعی (ISI) جز سه تیم ارائه دیتابیس به شرکت‌کنندگان بود.
بیوبانک نقشه‌برداری مغز ایران در سال ۹۷ توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز راه‌اندازی و شامل داده‌های تصاویر MRI و سیگنال‌های مغزی و همچنین آزمون‌های ارزیابی شناختی است.
در این مسابقه که از ۱۱ آذر شروع شده و همچنان ادامه دارد، از سه بانک داده بیوبانک نقشه‌برداری مغز ایران، داده‌های بیمه‌ای بیمه دی و داده‌های دینامیک مولکولی پروتئین‌ها دانشگاه لوند سوئد، برای ارائه به شرکت‌کنندگان استفاده شد تا از بین این سه دیتابیس یک مورد را انتخاب و با بر اساس موضوع، تحلیل و رقابت خود را آغاز کنند.
از میان ۵۴ گروه ۱۵ تیم موضوع را از دیتا‌های بیوبانک انتخاب و به تحلیل‌های آن‌ها پرداختند و عملکرد بهتری در مقایسه با سایر گروه‌ها داشتند که داوری این نتایج در وب‌سایت (sdat.ir/fa/playdata) این رویداد موجود است.
این مسابقه توسط مرکز رشد دانشگاه بوعلی سینا همدان و تحت حمایت مالی تیم تحلیل علمی داده‌ها و مؤسسه بین المللی آمار در حال برگزاری است.
دنیا شامل داده‌های زیادی است که از منابع مختلفی تولید شده‌اند. چنین داده‌هایی به ما کمک می‌کنند تا دنیای بهتری داشته باشیم. سازمان‌ها و شرکت‌ها، آماردانان و تحلیل گران داده را استخدام می‌کنند تا با کمک آن‌ها تجارتشان را بهبود بدهند.
برگزارکنندگان رویداد به همراه متولیان داده‌های مسابقه در میزگرد (وبینار) ۱۱ دی به‌صورت کامل و جامع اهداف و فرایند‌های مسابقه شامل نحوه شرکت، نحوه تهیه گزارش و نوع داده‌ها را تشریح کردند.
علاقه‌مندان برای آشنایی با بیوبانک نقشه‌برداری مغز ایران (IBMB) به نشانی ibmb.nbml.ir مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا