وبلاگ

بهتر از این نمی شود یعنی!

سلام

بلاگ‌فا و بلاگ‌اسکای و بیشتر سرویس‌هایی که عضوشان بودم و در آن‌ها وبلاگ داشتم، خیلی خیلی شیک بعد از مدت زیادی که سراغ‌شان نرفتم، آدرسم را مسدود و نهایتا آزاد کردند و دیگران به نام خودشان ثبت؛ که همین‌جا باید هم از سرویس‌دهندگان و هم از  دوستانی که احیانا بی‌خبر از همه‌جا آدرس را خالی دیده و به نام خود ثبت کردند کمال تشکر و قدردانی را بنمایم. حالا آدرس فدای سرم، اینکه خیلی شیک‌تر از کار قبلی، تمام آرشیو نوشته‌هایم را پراندند دیگر واقعا نوبر است و باید دست‌شان را بوسید. واقعا دست‌شان درد نکند. مدیون‌شان هستم!

بنده در بیان هم آدرس kimiaa.blog.ir را ثبت کرده بودم و البته همانطور که می‌دانید از دامنه‌ی متصل به آن یعنی kimia-ac.ir استفاده می‌کردم. دامنه‌ی مذکور را چنان که خواهم گفت و خواهید دید از اینجا آزاد کردم و با کمال تعجب دیدم که بیان عزیزتر از جان هم آدرس قبلی بنده را آزاد کرده و هدیه داده است به یک‌نفر دیگر که در وبلاگش کار فرهنگی کند؛ که از بیان عزیزتر از جان هم کمال تشکر و قدردانی را دارم.

اما نکتهٌ: حدود ۳۵ سال پیش -یعنی تقریبا در بدو تولدم- در بلاگر یک وبلاگ ثبت کردم که هنوز پابرجاست اما به لطف فیلترینگ هوشمند در دسترس نیست. کمی بعد در وردپرس یک وبلاگ ثبت کردم که آن‌هم هنوز پابرجاست اما باز هم به لطف فیلترینگ هوشمند در دسترس نیست. این یعنی اگر بنده بی‌خیال فیلتر و فیلترینگ می‌شدم و کارم را در همان بلاگر یا وردپرس ادامه می‌دادم، الان پایم را انداخته بودم روی پایم و به جای نوشتن این مطلب بی‌فایده داشتم به بچه‌هایم یاد می‌دادم روش کار با این دوسرویس‌دهنده را تا لازم نباشد مثل بنده دنبال هاست و دامین و غیره بگردند بلکه فقط یادبگیرند که به بچه‌هایشان یاد بدهند که چگونه مطلب ثبت کنند در این دوسرویس‌دهنده. تازه بگذریم از امکاناتی که بلاگر در آن سال‌ها می‌داد و ایضا وردپرس که واقعا قابل مقایسه با هیچ سرویس‌دهنده‌ی داخلی نبود و حالا هم نیست. 

بگذریم اما این حرفم کاملا جدی است: به فضل الهی و اگر از خاطرم نرود که نمی‌رود، به خاطر وقت نازنینی که این سرویس‌دهنده‌های وطنی عزیز به دلیل بی‌ثباتی‌شان از بنده تلف کردند روز قیامت وقتم را از همه‌شان -مسئول و غیرمسئول، ریز و درشت، بالا و پایین، چپ و راست و غیره- مطالبه خواهم کرد؛ این خط این هم نشان.

حالا بیاییم با هم بشینیم به گوگل، مایکروسافت، اپل و غیره به خاطر سرویس افتضاحی که به مشتریان خود می‌دهند فحش بدهیم و ناسزا بگوییم و دری‌وری. همینطور گوش به اخبار باشیم که نکند خدایی‌نکرده سری جدید وام خرید خودروی داخلی اعلام شود و ما عقب بمانیم از خرید کیفیت نااااااب. بهتر از این نمی‌شود یعنی!

والسلام 

* بعید می‌دانم، بعید غریب؛ اما شاید این مطلب ویرایش متنی شود و نه محتوایی.

* علی‌الحساب تا خبرتان کنم از طریق آدرس kimia-ac.blog.ir در خدمتم.

* اعصابم بسیار هم عالی است، اما شما باور نکنید.

* از حق هم نباید گذشت: میهن‌بلاگ که حالا ده‌ساله شده و پارسی‌بلاگ پیچیده و سخت هنوز آدرس و آرشیو نوشته‌هایم را نگه داشته‌اند.

* بدو تولدم یعنی حدود سال ۱۳۸۰ و ۸۱ 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا