خبرخور

بهاء‌الدین خرمشاهی به کرونا مبتلا شد/ تشریح آخرین وضعیت این حافظ پژوه

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، بهاء‌الدین خرمشاهی نویسنده و حافظ‌پژوه کشورمان چند روزی است در بیمارستان آتیه به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری است.

فرزند این شاعر و محقق در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس در تشریح روند درمان پدرش گفت: دو روز است که پدرم در بیمارستان بستری است، اما به یاری خدا، تنفس خوبی دارند و از دستگاه اکسیژن استفاده نمی‌کنند.

وی در بخش دیگری توضیح داد: پزشک معالج داروهایی را برای پدر تجویز کرده‌‌اند و منتظر واکنش بدن به داروها هستیم.

فرزند این حافظ‌پژوه در پایان پیرامون زمان ترخیص بهاء‌الدین خرمشاهی از بیمارستان گفت: طبق دستور پزشک قرار است یک هفته در بیمارستان تحت نظر باشند و چنانچه شرایط خاصی پیش نیاید پس از آن پزشک معالج درباره ترخیص ایشان تصمیم‌گیری می‌کند.

براساس این گزارش، خرمشاهی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در قزوین گذراند. سپس در رشته پزشکی پذیرفته شد اما تحصیل در این رشته را در سال سوم نیمه‌کاره رها کرد و به همراه کامران فانی، سعید حمیدیان و قدمعلی سرامی به تحصیل در رشته ادبیات فارسی پرداخت.

خرمشاهی یکی از قرآن پژوهان و مترجمان قرآن به زبان فارسی است. فعالیت‌های قرآن پژوهی وی را می‌توان به سه حوزه تقسیم کرد؛ نخست کتاب‌ها و مقاله‌های عمومی، دوم نگارش مقاله‌های انتقادی و نقد ترجمه‌های موجود قرآن و سوم ترجمه قرآن کریم. خرمشاهی قرآن را با نثری روان، امروزی و در عین حال ادبی ترجمه کرده‌است.

پژوهش در شعر و زندگی حافظ شیرازی حوزه تخصصی کار پژوهشی خرمشاهی است. خرمشاهی تاکنون بیش از دوازده کتاب درباره حافظ نوشته و در آن میان کتاب «حافظ نامه» در زمینه شرح الفاظ، اعلام، مفهوم‌های کلیدی و بیت‌های دشوار حافظ بیش از همه شهرت دارد.

خبرگزاری فارس برای این محقق، نویسنده و قرآن پژوه آرزوی سلامتی دارد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + دو =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا