خبرخور

بنیاد شهید با جشنواره تئاتر فجر همکاری می‌کند/ حضور با بخش «سرباز انقلاب»

به گزارش خبرگزاری حوزه، سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد درباره همکاری و حضور این مرکز در برگزاری سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر گفت: هنر تئاتر اهمیت بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد. از سال ۱۳۸۴ یعنی زمان شکل‌گیری اداره هنرهای نمایشی بنیاد تاکنون هنر نمایش بخصوص تئاتر خیابانی با در نظر گرفتن ویژگی‌های منحصر بفردی که به جهت اجرا و نوع ارتباط با مخاطب دارد همواره مورد توجه این اداره کل بوده و در برنامه‌های سالانه و فصلی اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نقش بسزایی بر عهده داشته است.

وی افزود: با در نظر گرفتن برنامه‌های مصوب سالانه اداره کل امور هنری بنیاد شهید و همچنین با هماهنگی و موافقت حسین مسافرآستانه دبیر محترم سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، طرح اجرای بخش ویژه‌ای با محوریت موضوع شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای محور مقاومت در فراخوان جشنواره تئاتر فجر طراحی و تهیه شد. طبق هماهنگی‌های انجام شده، این بخش نیز طبق روال سایر قسمت‌های جشنواره تئاتر فجر زیر نظر مستقیم دبیر جشنواره و با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شود.

حسینی ضمن قدردانی و تشکر از استقبال قابل توجه هنرمندان تئاتر خیابانی برای حضور در این بخش و ارسال آثار به دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر اظهار کرد: تولید و عرضه تئاتر خیابانی با موضوع مطرح شده کار سخت و دشواری است که به لطف خدا هنرمندان سختکوش و ارزشمند تئاتر کشور با تعهد و تلاش بسیار آثار ارزشمندی را برای این بخش تدارک دیده‌اند.

سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر ۱۱ الی ۲۰ بهمن سال جاری به دبیری حسین مسافر آستانه برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا