خبرخور

با حمایت از هزار طرح صنایع دستی ۳ هزار شغل ایجاد می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه میراث فرهنگی گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اعلام این مطلب گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای سال آینده در نظر دارد از ۵ هزار طرح صنایع دستی و قالیبافی با اولویت آسیب دیدگان از کرونا در مناطق محروم، روستا‌ها و حاشیه شهر‌ها حمایت کند که هزار طرح آن در قالب این تفاهم نامه است.
وی افزود: امضای این تفاهم نامه با هدف ارائه تسهیلات قرض الحسنه و کمک پشتیبانان و سرمایه گذاری در پلتفرم‌های فروش توانمندسازی به جامعه صنایع دستی کشور و توانمند سازی کسانی است که از شیوع کرونا آسیب دیدند.
خانم پویا محمودیان افزود: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با مأموریت محرومیت زدایی و معاونت صنایع دستی با رسالت حمایت از صنایع دستی و هنر‌های سنتی در ماموریت اشتغال آفرینی این افراد، هم افزا شدند و با نگاهی همسو از هنرمندان صنایع دستی و صنعتگران این حوزه حمایت می‌کنند.

کد ویدیو

وی اضافه کرد: امضای این تفاهم نامه سرفصل تازه و اولین گام از همکاری‌های مشترک ما خواهد بود که در آینده می‌تواند در اشکال و انواع بسیار گسترده‌تر انجام شود.
در ادامه این مراسم مدیرعامل بنیاد برکت نیز گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امسال و سال گذشته درمجموع از ۵ هزار و ۹۶۰ طرح صنایع دستی و قالیبافی حمایت کرده است و برای سال آینده بنا دارد از ۵ هزار طرح صنایع دستی و قالیبافی با اولویت آسیب دیدگان از کرونا در مناطق محروم، روستا‌ها و حاشیه شهر‌ها حمایت کند که هزار طرح آن در قالب این تفاهم نامه است.
آقای سید امیرحسین مدنی افزود: ما امسال طبق دستور ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اولویت حمایت هایمان را از آسیب دیدگان بیماری کرونا قرار دادیم و یا افرادی که خودشان بیمار شده بودند یا کسانی را که کسب و کار و فروش آن‌ها دستخوش آسیب شده بود مورد حمایت قرار دادیم.
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه یکی از حوزه‌های آسیب دیده از بیماری کرونا حوزه گردشگری و صنایع دستی بوده که با کاهش شدید گردشگری داخلی و خارجی فروش صنایع دستی به پایین‌ترین حد خود رسیده است گفت: رسیدگی به هنرمندان صنایع دستی و صنعتگران آسیب‌دیده از کرونا در اولویت کاری ماست.
وی افزود: ما تا این لحظه از بیش از ۵۲ هزار طرح اشتغالزایی حمایت کردیم که بیش از ۱۳ هزار طرح در حوزه آسیب دیدگان از کرونا بودند و خوشحالم که با امضای این تفاهم نامه به صورت مشخص‌تر می‌توانیم به حمایت هنرمندان حوزه صنایع دستی بپردازیم.
مدیرعامل بنیاد برکت همچنین گفت: حمایت از هزار طرح صنایع دستی منجر به ایجاد ۳ هزار شغل خواهد شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا