خبرخور

باید از کسب و کار‌های کوچک حمایت شود/ ۹۹ رشته از دست رفته صنایع دستی را احیا کردیم

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی اصفهان ۱۴۰۰ اظهار کرد: گستردگی این وزارت‌خانه در امور ماموریت‌های آن از جمله ایجاد اشتغال، درآمدزایی و کسب و کار‌های خرد بسیار چالش برانگیز است.

او ادامه داد: شاید گله مناسبی باشد که چرا به کسب و کار‌های کوچک در کشور توجه نمی‌شود و به آن بودجه تعلق نمی‌گیرد؛ چرا که این حوزه مستقیم با اشتغال و معیشت مردم در ارتباط است.

مونسان گفت: کسب و کار‌های بزرگ برای پیشرفت کشور بوده و البته که بسیار مهم است، اما کسب و کار‌های کوچک با توجه به اینکه مورد تاکید رهبری است، باید بیشتر حمایت شوند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: بعضی‌ها اقتصاد کسب و کار‌های بزرگ را با کسب و کار‌های کوچک مقایسه می‌کنند که اشتباه بزرگی است. اشتباه بزرگتر اینکه برخی کسب و کار خرد را با پروژه‌های نفتی مقایسه می‌کنند و باید گفت پروژه نفتی بودجه دولت را تأمین می‌کند نه معیشت مردم را.

مونسان گفت: ۹۹ رشته صنایع دستی از بین رفته که دوباره ما آن‌ها را احیا و در دولت دوازدهم، با تمام سختی‌ها طرح تجاری سازی را شروع کرده ایم.

او ادامه داد: در این طرح شروع به شناسنامه دار و برند سازی کردن محصولات کرده ایم و باید این جشنواره را طوری گسترش دهیم که کل جهان آن را بشناسد.

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا