خبرخور

باز شدن جعبه سیاه تروریسم در «خانه امن»

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،حتی تماشای برخی از پایمردی‌ها در نبرد با نامردان از قاب تلویزیون هم برای مخاطب دردناک است، در قالب سریالی با عنوان «خانه امن». سریالی که می‌توان آن را یک مجموعه تلویزیونی ملی شناخت.
«خانه امن» با استناد به پرونده‌های امنیتی از خیلی از ناگفته‌ها پرده برمی دارد. از تلاش همه جانبه گروهک تکفیری داعش برای ضربه زدن به ایران و مردمش و ناامن جلوه دادن این خاک امن تا چگونگی شناسایی و انهدام تروریست‌های انتحاری که قصد بمب‌گذاری در اماکن عمومی شهری را داشتند و ده‌ها اتفاقی که شاید در مُخیله یک شهروند معمولی نگنجد، اما اتفاق افتاده است.
در قسمت اخیر این مجموعه هم نام «حبیب» تروریست معروف و سرکرده تروریست‌های تجزیه طلب در حمله خونین تروریستی به رژه اهواز برده شد. فردی که چند روز پیش توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد.
محافظه کاری در کنار ترس از شعارزدگی آثاری از این جنس سبب می‌شود کارگردان‌ها اقبال کمتری به آن نشان دهند، اما احمد معظمی کارگردان این مجموعه تلویزیونی پیش از این هم با کارهایی، چون «سارق روح» و «ترور خاموش» نشان داده است به این گونه علاقه دارد و برای به تصویر کشیدن آن زمان زیادی می‌گذارد و دقت زیادی هم به کار می‌برد.
فیلمنامه قوی و به دور از کلیشه‌های رایج هم سبب شده است تا «خانه امن» به دل مخاطب بنشیند. خرده داستان‌هایی که نیز به موازات محور اصلی قصه روایت می‌شود به جذابیت قصه افزوده است.
در خانه امن شخصیت‌هایی را می‌بینیم که برایمان ملموس هستند. قهرمان‌های قصه ویژگی‌های ماورائی ندارند و با ور پذیر هستند. اینکه اتفاقا برخی نام‌ها شبیه به واقعیت است سبب باور پذیر بودن و ارتباط بهتر گرفتن با مخاطب شده است.
یکی از نقاط قوت دیگر این مجموعه تلویزیونی بازی یکدست و خوب بازیگرانش است. تقابل شخصیت‌ها به جذابیت سریال افزوده و یک مجموعه تلویزیونی پلیسی امنیتی با کیفیت به ارمغان آورده است.
اگر چه جلوه‌های ویژه این سریال جزو نقاط قوتش به حساب می‌اید، اما برخی به بعضی از وجوه اجرایی و میزان خشونت برخی از سکانس‌های سریال انتقاد‌هایی دارند، اما نباید فراموش کرد این مجموعه تلویزیونی از معدود آثاری است که به ماهیت فکری و ایدئولوژی داعش پرداخته است. خانه امن در واقع نمایشگر مجاهدت‌های هوشمندانه و مقتدرانه حاج قاسم سلیمانی است که اگر چنین فعالیت‌هایی نبود، شاهد حضور داعش در ایران بودیم.
استقبال مخاطبان از خانه امن نشان می‌دهد مجموعه‌های پلیسی امنیتی برای مخاطب جذاب و تاثیرگذار است و یکی از وظایف اصلی هنرمندان ادای دین به قهرمانان واقعی این مرز و بوم از طریق روایت گوشه‌ای از پایمردی این بزرگ مردان است.

باز شدن جعبه سیاه تروریسم در «خانه امن»
یادداشت از سحر قناعتی ،خبرنگار خبرگزاری صداوسیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا