خبرخور

بازدید مدیر شبکه دو سیما از مجموعه «شهرک کوچک»

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدرضا جعفری جلوه با حضور در مجموعه «شهرک کوچک» از بخش‌های مختلف ساخت دکور عظیم این مجموعه در مساحتی حدود سه هزار متر مربع بازدید کرد.

مدیر شبکه دو ضمن اشاره به کنار هم قرار گرفتن بخشی از غنی‌ترین تجربیات سازمان در پروژه «شهرک کوچک»، گفت: خوشحالیم که اتفاق ماندگاری در این محل در حال شکل‌گیری است. با توجه به ظرفیت طراحی دکور، تیم اجرایی، سوابق تهیه‌کننده و مساعدت‌ بخش‌های مختلف مالی، تولید و فنی سیما، مدیریت مرکز پویانمایی صبا و شهرک غزالی ایده ای اجرایی می‌شود که می‌تواند به شکلی بنیادین در آینده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: باید توجه داشت که سازمان صدا و سیما یک سازمان چندگانه است و هرچند ایده‌های گذرا محترم هستند اما ایده‌های بنیادینی وجود دارند که نیاز به توجه بیشتری از سوی ما دارند. زیرا فکر و طرح پخته‌ای که قرار است به صورت بنیادین فعالیت کند باید مراقبت شود در پیچ و خم تامین اعتبار عقب نماند.

جعفری جلوه از تعامل همه همکاران در شبکه دو، مرکز صبا و سازمان صدا و سیما برای برای به ثمر نشستن پروژه «شبکه کوچک» یاد کرد و گفت: حالا که این نگاه متین در سازمان، مرکز صبا، مدیریت پروژه و … وجود داشته که منافع سازمانی در نظر گرفته شود و منابعی که به تولید اختصاص داشته برای زیرساختی هزینه شود که تولید و فنی نیز احساس کند خاستگاه و پایگاهی پیدا کرده که در درازمدت هم قابل استفاده است، در انجام آن تسریع صورت پذیرد. از همگان انتظار می‌رود آنچه در توان دارند به کار گیرند تا پروژه دچار دست‌انداز نشود، کار به هنگام برسد و با نفس خوب با مخاطب ارتباط برقرار کند و یک گوهر تحت الشعاع یک بدل قرار نگیرد.

کمال فیض‌آبادی مدیر شهرک غزالی نیز در این دیدار، گفت: «شهرک کوچک» قرار بود در ایام نوروز ۹۹ روانه آنتن شود اما با شورهای صورت گرفته و با توجه به ظرفیت تولید این مجموعه تصمیم گرفته شد زیرساخت‌هایی برای این مجموعه در شهرک غزالی فراهم شود که در آینده نیز بتواند آورده‌ای برای تولیدات آینده حوزه سیما باشد. 

محمدرحیم لیوانی مدیر مرکز پویانمایی صبا نیز ضمن تشکر از حسن توجه مدیر شبکه دو برای همکاری مشترک جهت تولید این مجموعه، گفت: بازآرایی حوزه‌هایی مثل نمایش عروسکی در قالب طرح «شهرک کوچک» ارائه و با نگاه ویژه شبکه دو اجرایی شد. امیدواریم زیرساختی ایجاد شود که در آینده نیز به عنوان یکی از آورده‌ها و سرمایه‌های سازمان به حیات خود ادامه دهد.

وی توضیح داد: در طرح «شهرک کوچک» در حوزه‌های تولید انیمیشن، رئال و عروسکی نوآوری‌هایی در فرم و محتوا صورت گرفته است. اصرار ما برای تولید این مجموعه در شهرک نیز به این دلیل بود که نگاه درازمدت داشتیم که اگر مقطعی بود تا کنون روانه آنتن شده بود.

لیوانی افزود: طراحی دکور این مجموعه بر اساس یک شبکه در مقیاس کوچک ست، ۱۵ دکور مجزا برای آیتم‌های مختلف و زیرساخت‌هایی برای تولید بخش‌های انیمیشن در حال تولید است که تا کنون حدود ۸۰ درصد آن اجرایی شده است و کارهای زیربنایی از سقف تا کف این سوله تا هواساز، نور، برق و … انجام شده و تا سال ها هم قابل استفاده است.

مسعود صفوی، تهیه‌کننده «شهرک کوچک» بیان داشت: به صورت فشرده حدود ۶۵ روز این سوله که حالت انباری داشته را به این مرحله رساندیم با برآوردی که بیشتر از دو برابر برآورد اولیه است. می‌توانم این پروژه را دی ماه روانه آنتن کنم. تمرین و بازخوانی هم انجام شده است حتی برنامه‌ریزی ها بر ۵۲ قسمت بود که من برای ۱۰۴ قسمت به لحاظ قصه و تولید آمادگی دارم. فقط امیدوارم برای حل مشکلات زیرساختی و مالی تدابیر لازم اندیشیده شود.

مجموعه تلویزیونی «شهرک کوچک» با ساختار عروسکی، انیمیشن و رئال با محوریت کودک و نوجوان به تهیه کنندگی مسعود صفوی که پیشتر ساخت انیمیشن «شکرستان» را عهده دار بود، در حال ساخت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفت =

دکمه بازگشت به بالا